iOS 13 İçin Geri Sayım Başladı, Güncellemeyle Birlikte Gelecek Önemli Özellikler

iOS 13 İçin Geri Sayım Başladı, Güncellemeyle Birlikte Gelecek Önemli Özellikler

Apple yaklaşık bir yıldır İOS 13 güncellemesi üzerinde çalışıyor. Pek çok önemli özelliği iPhone ve iPad'lere taşıyacak olan yeni mobil işletim sistemi iOS 13 Ekim ayı içerisinde kullanıcıların kullanımına sunulacak. Peki hangi iphone cihazları bu güncellemeyi alacak?

Apple'ın önemli özelliklerini iPhone ve iPad'lere taşıyacak yeni işletim sistemi iOS 13 Haziran ayı başında gerçekleştirilecek olan WWDC 2019 etkinliğinde duyurulup Ekim ayı içerisinde de kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Güncellemeyle birlikte yeni iOS'ta haritalar uygulamasında ev ve iş yeri gibi sık bulunulan konumlar daha kolay ayarlanarak istenilen lokasyona ulaşmak için harita kullanımı kolaylaşacak. Mail uygulamasına gelecek yeni bir özellik sayesinde ise istenmeyen e-postaların önüne tamamen geçilecek. iPhone'umu Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarını tek uygulama altında toplayacak ve kullanıcılar bütün cihazlarını tek panelden kontrol etme imkanına kavuşacak.

Kullanıcıların en çok beğeneceği özelliklerden biri olacak olan mesajlar uygulaması ise, WhatsApp'a benzer bir uygulamaya halini alıyor. İOS 13 güncellemesiyle kullanıcılar kendi profil fotoğraflarını seçebileceği gibi kullanıcı adı da belirleme şansına sahip olacaklar. Hatta bu bilgileri kimlerin göreceği dahi belirlenebilecek.

İOS 13 GÜNCELLEMESİ ALACAK CİHAZLAR İSE ŞÖYLE

-iPhone XS

-iPhone XS Max

-iPhone XR

-iPhone X

-iPhone 8 Plus

-iPhone 8

-iPhone 7 Plus

-iPhone 7