İnternet Kullanımı Takip Uygulamaları! Android/iOS Telefon İnternet Kullanımını Takip Et!

İnternet Kullanımı Takip Uygulamaları! Android/iOS Telefon İnternet Kullanımını Takip Et!

IOS/Android telefon internet kullanımı takip uygulamaları ile internet kullanımını takip et! Kota koyma, günlük harcamaları tespit etme ve fatura ödeme uygulamaları ile veri kullanımlarınızı her an takip edebilirsiniz.

Akıllı telefonunuz veya tabletinizde sınırsız veri planı olmayan bireyler, tarifelerle sınırlandırılmaktadır. Tarife kapsamında belirlenen intenet kullanımını aşmanız halinde, aştığınız her 500 MB veya 1 GB intenet için ek ödeme yapmakla yükümlü olursunuz. Kota aşımına dikkat etmek için telefonunuz veya tabletinize bazı uygulamaları yükleyerek kullanımlarınızı takip edebilirsiniz.

Data Usage Uygulaması

Basit arayüze sahip bir uygulama ve kotanıza göre uygulamayı sınırlayabilirsiniz. Paket aşımı durumlarında ise risklere karşı uyarı bildirimleri yapılır.

2017 yılından bu yana güncellenmemiş olması sebebiyle AppStore’de oy vermeye yetecek seviyede indirilme yapılmamıştır. Ancak Android cihazlar için yelpazenin yetersiz olduğunu belirtmekte fayda var.

Uygulama ile paketin yenilenme tarihi takip edilebilmekte, veriler ayrı ayrı görüntülenebilmektedir. Geçmişteki kullanımların tamamına erişilebiliyor ve kota belirleme işlemi gerçekleşebiliyor. Kota aşım için ortalama günlük kullanım belirlenmektedir. IOS kullanıcıları için cihazın IOS 9.0 sürümü veya daha ileri bir sürüme sahip olması gerekmektedir.

Daha Usage Android, IOS ve Dataman Pro

Uygulamalar kota aşımlarınızı rahatlıkla görüntülemeyi vadediyor ve her saate özel kullanımlarınız takip edilebiliyor. Bunun yanında WatchOs için de erişim kolaylığı sağlanıyor.

Zaman zaman kafa karıştırıcı bir arayüze sahip uygulama derinlemesine bir rapor sunmaktadır.

Uygulama üzerinden 4.5 G, 4G ve 3G kullanımları takip edilebiliyor ve veri yerleri için harita ortaya çıkmaktadır. Diğer aya devredilen paketleri destekleyen bir uygulama olmakla birlikte, günlük geçmiş görüntülenebiliyor. Bütün operatörlerle çalışmakla birlikte, WatchOS 4 uygulamasını içeriğinde barındırmaktadır.

My Data Manager Android, IOS

Uygulama detaylı bir arayüz kullanımı vadetmekte ve hesap kullanımının görüntülenebilmesine olanak sağlamaktadır. Ücretsiz VPN özelliğini de kullanıma sunan uygulamalarla veri limitlerinize erişebilirsiniz. Wifi ve hücresel veri kullanımlarınız takip edilebiliyor, veri tüketim geçmişleri kontrol edilebilir.

Fazla kullanımları değerlendirirken bütün hesap kontrol edilebilir. DSL ve DirecTV ile AT&T portföyünü birleştirmektedir. Uygulama kullanılarak kablosuz hesabınız yönetilebilir, fatura detaylarınızı görüntüleyebilir ve ödeme yapabilirsiniz.

myAT&T IOS

Basit tasarımıyla karşımıza çıkan uygulama, sınırlı kullanım raporuna sahip. Uygulama, pahalı tarifenin satılabilmesi için aracı olmaktadır. Veri kontrol merkezi kullanılarak planlarınız incelenebilir, faturalarınızı takip edebilirsiniz. Uygulama üzerinden yeni cihaz ve aksesuarlar için alışveriş yapabilirsiniz.