Instagram’da youtube videosu paylaşılır mı? İnstagramda youtube video paylaşma yöntemleri

Instagram’da youtube videosu paylaşılır mı? İnstagramda youtube video paylaşma yöntemleri

Instagram hesabında YouTube videoları sıklıkla paylaşılmakta ve takipçi sayısının artırılması konusunda oldukça önemli bir faktör olarak kullanılmaktadır. Instagram'da YouTube videosu paylaşılır mı konusunda araştırma yapanlar için Instagram'da YouTube video paylaşma yöntemleri hakkında ayrıntıları içeriğimizde derledik.

YouTube, en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından birisidir. Video paylaşım platformu YouTube’da aklınıza gelebilecek bütün konularla ilgili video bulabilirsiniz. YouTube üzerinden bilgi vermekte olan, eğlendiren, güldüren ve pek çok duyguya hitap eden çok sayıda video bulabilirsiniz. YouTube videoları özellikle de sosyal medya platformlarını kullanan kişiler tarafından kullanılıyor.

Sosyal medya hesabı bulunan kişiler, bu hesaplar üzerinden farklı içeriklere sahip videolar paylaşmaktadırlar. YouTube videolarının en fazla paylaşıldığı platformlardan bir tanesi de Instagram’dır.

Instagram’da YouTube videosu nasıl paylaşılır?

Instagram, YouTube videolarının en sık paylaşıldığı platformlardan bir tanesidir. Özellikle de herkese açık Instagram hesabında takipçi toplayabilmek için video paylaşımları yapılır. İlginç ve dikkat çekici videolarla Instagram sayfasının takipçi sayısında artışlar yaşanır.

İlk olarak YouTube’da paylaşmak istediğiniz videoyu bulursunuz.

Seçtiğiniz YouTube video linkini kopyalayın ve linki kopyalayıp sayfasına gidin.

Açılan sitenin üst kısmında sosyal medya platformlarından Instagram’ı seçin ve kutucuğa YouTube video linkini yapıştırın.

Instagram üzerinden video paylaşım süresi kısıtlı olduğundan videoyu kesmek için ayar bölümü gelir ve burada istediğiniz 15 saniyelik bölümü kesin.

Kestiğiniz 15 saniyelik videoyu Instagram üzerinden paylaşabilirsiniz.

YouTube’da Instagram’a nasıl video yüklenir?

YouTube’dan Instagram’a video yükleyebilmeniz için;

İlk olarak Online Video Converter sitesine giriş yapın.

Açılan ekrana YouTube video linkini yapıştırın.

Dosya formatını değiştirmek için ‘’Format’’ seçeneğine tıklayın ve .mp4 uzantısını seçin.

Video tarama işleminin tamamlanmasıyla birlikte indirme seçeneğini belirleyin.

Altta ‘’İndir’’ seçeneğine tıklayın ve video indirme işlemini başlatın. Bu süre ise ortalama 4-5 dakika sürmektedir. İndirilen videonun boyutuysa 30-40 MB arasındadır.

İndirdiğiniz videonun MP4 uzantılı olması gerekmektedir. İndirme işleminin tamamlanmasıyla video paylaşma ekranına gelip videoyu paylaşın. Seçimi yaptıktan sonra ‘’Başlat’’ seçeneğine tıklayın.