Instagram uygulaması ingilizce oldu, nasıl düzeltirim? Instagram dil değiştirme adımları

Instagram uygulaması ingilizce oldu, nasıl düzeltirim? Instagram dil değiştirme adımları

Instagram İngilizce oldu! Nasıl düzeltilir? Son güncelleme ile birlikte Instagram dili İngilizce oldu. İngilizce bilmeyen kullanıcılar bu durumdan şikayetçi ve uygulamanın dilini nasıl değiştireceğini araştırıyor. Instagram uygulamasının dilini değiştirmenin yolu var ancak her telefonda bu değişim yapılamıyor.

Instagram Uygulaması İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltebilirim?

En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagramda kullanıcılar dilinin değişmesi nedeniyle sıkıntı yaşamaktadır. Yabancı dil bilmeyen kullanıcı zor durumda kalmaktadır. Ancak dil değiştirme işlemi oldukça kolay. Instagram dilinizi tekrar Türkçe yapabilirsiniz.

Instagram kullanıcıları son dönemde dilin İngilizce olmasından şikayetçi. Kendi dilleri ile sosyal medyayı kullananlar bir anda güncelleme ile birlikte İngilizce ile karşılaştılar ve bu durum kullanıcıyı zor duruma düşürdü. Dil değiştirme mücadelesi son dönemlerde giderek arttı.

İngilizce bilmeyen ve yeterince hakim olmayan Türk kullanıcılardan şikayet geldi. Güncelleme ile birlikte dilini İngilizce yapan Instagram’da dil değiştirme seçeneği mevcut. İngilizce bilmeyen ve Türkçe kullanmak isteyenler uygulamanın dilini değiştirebilmektedir. Instagram dilini değiştirmenin adımları şunlardır:

Instagram Dili Değiştirme Adımları

1.Adım: Instagram uygulamanızı ve hesabınızı açın.

2.Adım: Sağ alt köşede yer alan üç çizgili kısmı tıklayın.

3.Adım: Ayarlar kısmına tıklayın.

4.Adım: Ayarlar kısmında bulunan Dil ayarları (Language) kısmına tıklayın.

5.Adım: Dil seçenekleri arasında dilinizi seçin. Diliniz düzeltilmiş olur.

Instagram Dili Her Telefonda Değiştirilebilir Mi?

Instagram son güncellemenin ardından dilini İngilizce yaptı ve İngilizce bilmeyen kullanıcılar zor duruma düştü. Uygulamanın dilini yukarıda belirtilen adımları takip ederek değiştirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olan her telefon ve tablette dil değiştirme işlemini yapabilirsiniz ancak iOS işletim sisteminde bu işlem gerçekleşmemektedir. Apple telefonlarda dil değiştirmek mümkün değildir. Apple kullanıcıları son güncelleme ile birlikte Instagramı İngilizce olarak kullanmak zorunda. Ne zaman düzeltileceği ile ilgili bir bilgi verilmemiştir.