Instagram Tasarımı Baştan Sona Yenileniyor! Facebook F8 Konferansı'nda Açıklandı

Instagram Tasarımı Baştan Sona Yenileniyor! Facebook F8 Konferansı'nda Açıklandı

Facebook’un senelik olarak organize ettiği Facebook F8 konferansında İnstagram ile ilgili de birkaç durumdan söz edildi. Konferans kapsamında alınan bilgilere göre İnstagram Tasarımını Baştan Sona Değiştiriyor! İşte ayrıntılar…

İnstagram Tasarımını Baştan Sona Değiştiriyor!

Facebook’un her sene düzenlediği Facebook F8 konferansında, uygulamalarına ne gibi yenilikler yapılacağı duyuruldu. Facebook kapsamında bulunan Whatsapp için Karanlık Mod özelliğinin geleceği ve tasarımında da değişikliklere gidileceği ifade edildi.

Aynı zamanda benzer değişikliklerin İnstagram uygulaması için de yapılacağı belirtildi.

İnstagram’ın hikayeler bölümünde yapılacak yeniliklerden bazıları yeni etiketler, kamerada yeni özellikler ve alışverişte değişiklikler olarak karşımıza çıkacak. Birincil olarak İnstagram hikayelerinde yeni bir bağış etiketi koyuyor. Diğer yandan uygulamaya fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılabilecek daha kolay bir yol daha eklendi. Create mode ile birlikte kamerada da değişiklikler yapılacak

Bu kamera ile birlikte uygulamayı kullanan kişiler kendilerini daha rahat hissedecekler ve hem efektleri hem de çıkartmaları çok daha kolay bir şekilde kullanabilecekler. Create mod’un yakın zamanda tüm Dünya’da kullanıma açılacağı söylendi ancak bu modun Türkçe ismi halen belirlenmiş değil.

İnstagram alışveriş bölümünde de yenilikler yaptı. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar uygulamadan hiç çıkmadan alıveriş yapabilecekler! Ürünleri seçme bölümünden, satın alma işlemine kadar her türlü alışveriş işlemi uygulama üzerinden yapılabilecek.