Instagram özelliği yakın arkadaşlar Facebook için geliyor!

Instagram özelliği yakın arkadaşlar Facebook için geliyor!

İnstagram'ın son zamalarda beğenilen yakın arkadaşlar özelliği Facebook tarafından geliştiriliyor. İşte Facebook'un yeni özelliği.

İnstagram’ın geçen yıl ki güncellemesi ile birlikte getirdiği yakın arkadaşlar özelliği hikayeleri daha önde göstermeye yaramaktadır. Bu özelliği Facebook’ta kullanmaya başlayacak.

Facebook yakın arkadaşlar özelliği ile buluşuyor

Facebook genç kitlesini günden güne kaybetmeye devam ederken en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya özelliğini korumaya devam ediyor. Facebook her ne kadar kullanıcı sayısı konusunda rekabet edilemeyecek düzeyde olsa da kullanıcı kitlesinden pekte memnun değil. Kullanıcı kitlesini düzenlemek için yeni yolar geliştirmeye çalışan Facebook çareyi yakın arkadaşlar özelliği ile bulmak istiyor.

Aslında Facebook kullanıcıları gruplama, kişilere özel arkadaş listesi oluşturma gibi farklı farklı pek çok özellik denese de istediği geri dönüşü alamadı. Facebook’un tek amacı genç kitlesini geri kazanmak gibi görünüyor.

Cambridge Analytica bu olayla beraber kullanıcıların daha fazla verisini almayı planladığını düşünüyor. Özelliğin kısa süre içerisinde aktif edileceği düşünülse de ne zaman geleceği halen bilinmiyor.