Hayatınızı kolaylaştıracak en çok indirilen 10 mobil uygulama

Hayatınızı kolaylaştıracak en çok indirilen 10 mobil uygulama

Gündelik yaşam içerisinde teknoloji ile entegre bir hayat sürdüğümüz bu günlerde binlerce mobil uygulama hayatı kolaylaştırmaktadır. Bu süreçte hayatınızı en fazla kolaylaştıran 10 mobil uygulama ile gündelik aktivitelerinizi çok daha profesyonel bir hale getirebilirsiniz.

Yaşantının olmazsa olmazı olan teknoloji, her geçen gün etkisini daha fazla artırıyor. Etki alanını artırmayı sürdüren mobil uygulamalar hayatı kolaylaştırıcı bir çok yeni özelliği bir arada buluşturuyor. Bütün alanlarda işlerinizi kolaylaştıracak uygulamalarla işlemlerinizi uğraş vermeden gerçekleştirebilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştıracak 10 mobil uygulama

Günlük yaşam içerisinde işlerinizi halledebilmenizi kolaylaştıracak binlerce uygulama bulunuyor ancak bunların içerisinden en çok kullanacağınız 10 uygulama;

Shazam,

Evenote,

Pacer Pedometer,

Duolingo,

Su içme akvaryumu,

Tide,

Lastpass,

Moovit,

YouTube GO,

SFit’tir.

Shazam nedir?

Bir kafeteryada kahvenizi yudumlarken veya aracınızda seyahat halindeyken çalan bir şarkının ismini öğrenebilmek için Shazam uygulamasını kullanarak şarkının ismini öğrenebilirsiniz.

Evenote nedir?

Gün içinde yapmanız gereken fakat unutulan işleri liste şeklinde saklayabileceğiniz Evenote uygulaması ile özel günleri saklayabilir, not tutabilir ve iletilerin uyarı olarak görülmesini sağlayabilirsiniz.

Pacer Pedometer nedir?

Adım sayar olarak da bilinen bu uygulama sayesinde gün içerisinde ne kadar kalori harcadığınızı, kaç adım atmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Kilo kontrolü yapabilmenizi de sağlayan bu uygulamayla arkadaşlarınızla karşılaştırma yapabilirsiniz.

Duolingo nedir?

Dil öğrenmek isteyen ancak kursa gitmeyen kişiler için geliştirilen Duolingo uygulaması ile oyun oynarmışçasına dilinizi geliştirebilirsiniz. Otuzdan fazla dil opsiyonuna sahip Duolingo uygulamasıyla hem eğlenir hem de dil öğrenebilirsiniz.

Su içme akvaryumu nedir?

Su içme akvaryumu uygulaması gün içerisinde su içmeyi unuttuğunuzda sizi uyaracaktır. Bolca su tüketmenin sağlık için büyük bir öneme sahip olduğu görülürken, uygulamayı kullandığınızda ne kadar çok işe yaradığını fark edeceksiniz. Kiloya göre ne kadar su tüketmeniz gerektiği belirlenir ve böylelikle gün içerisindeki hatırlatmalarla su tüketmeniz sağlanır.

Tide nedir?

Tide uygulaması ile gün planlamanızı yapabilirsiniz. Gün içerisinde birçok işi yapmak zorunda olan fakat hangi işe ne kadar vakit ayıracağını belirlemeyen kişiler Tide uygulaması ile günlük düzenlemelerini yapabilirler.

Lastpass nedir?

Lastpass uygulamaları, pek çok ağda şifre oluşturan ancak şifresini defalarca unutan kullanıcılar için hazırlanmıştır. Bu uygulama sayesinde kimsenin kolaylıkla tespit edemeyeceği şifreler bulup oluşturabilirsiniz.

Moovit nedir?

Toplu taşıma aracı kullanmak zorunda olanlar için hazırlanan Moovit uygulaması ile adresinizi sisteme işledikten sonra o güzergaha giden bütün toplu taşıma araçlarını görüntüleyebilirsiniz. Hangi toplu taşıma aracının ne kadar sürede güzergaha varacağı ayrıntılı bir şekilde söylenerek toplu taşıma çalışma alanları belirlenir.

YouTube GO nedir?

YouTube’da izlediğiniz videoları akıllı telefonunuza kaydetmeyi sağlayan YouTube GO uygulaması ile yarıda kalan uygulamaları telefonunuza indirerek izleyebilirsiniz.

SFit nedir?

SFit uygulaması, gündelik yaşamın yoğunluğu içerisinde spora vakit bulamayan kişilere göre hazırlanmıştır. Uygulama ile herhangi bir ekipmana gereksinim duymadan egzersiz yaparsınız. 5-20 dakika arası egzersizlerle uygulama sayesinde dilediğiniz yerde spor yapabilirsiniz.