06 Aralık 2019 Cuma 16:17
Google Play Store'da karşılaşılan hata kodları ve çözümleri
Takip Et:

Oyun ve uygulama indirmek için en çok kullanılan mağaza Google Play Store’dur. Sıkı çalışmalarına rağmen Play Store’da sık sık hatalara ve sorunlara rastlanmaktadır. En çok karşılaşılan hata kodları ve çözüm yolları ile ilgili bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

EN YAYGIN GOOGLE PLAY STORE HATA KODLARI

-Error 944

-Error 941 / 927 / 504 / 495 / 413 / 406 / 110 / rh01 / rpc:aec:0

-Error DF-BPA-09

-Error DF-DLA-15

-Error 103

-Error 919 / 101 / 923 / 921

-Error 491 / 923

-Error 403

-Error 927

-Error 481

-Error 911

Hata Kodu 944

En yaygın hata kodu 944 hata kodudur. Sunucuların çevrimdışı olduğunu veya bazı bağlantı sorunları olduğunu belirten kod 944 hata kodudur. Bu hata ile karşılaştığınız zaman hatayı çözmenin en iyi yolu biraz beklemek ve uygulamaya tekrar giriş yapmaktır. Bağlantı sorunları bu şekilde kolayca çözülebilir. İntenetinizi kontrol etmeyi de unutmayınız.

941 / 927 / 504 / 495 / 413 / 406 / 110 / rh01 / rpc:aec:0 Hata Kodları

Google Play Store üzerinden bir uygulama indirirken sorun yaşıyorsanız ve bu hata kodları 495, 110, 941, 927, 504, 413, 406, rh01, rpc:aec:0 hata kodlarından biri olmalı. Bu kodlar indirme sorunlarını işaret etmektedir. Bir sürü kod bulunması sizi korkutmasın hepsinin çözüm yolu aynıdır.

Çözüm yolu şu şekildedir:

İlk olarak Google Play Store verilerinizi Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamalara göz atın > Google Play Store > Depolama ve önbellek > Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine giderek silin. Daha sonra tekrar uygulama indirmeyi deneyin ve sorununuzun çözülüp çözülmediği kontrol edin. Sorun çözülmezse bu sefer Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamalara göz atın > Google Hizmetler Çerçevesi > Depolama ve önbellek > Depolama alanını temizle ve önbelleği temizleyin ve Google Hizmetler’deki verilerinizi de temizleyin.


Hata hala devam ediyorsa bu sefer Google hesabınızı cihazınızdan silin. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar yeni bir hesap ekleyin. Bunun için Ayarlar > Hesaplar > Hesap ekle > Google yolunu izlemeniz yeterlidir.

Hata Kodu DF-BPA-09

Uygulama indirirken en çok karşılaşılan hata kodlarından biri de DF-BPA-09 hata kodudur. Özellikle satın alınan uygulamalarda bu sorun oluşmaktadır. Sorunu hızla çözmek için verilerinizi temizlemeniz yeterli olacaktır. Bunun için Genel Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları gör > Google Hizmetler Çerçevesi > Depolama ve önbellek > Depolama alanını temizle ve önbelleği temizle öğesinin altındaki verileri temizle kısmına basmanız yeterli.

Bu sorun Google yüzünden de olabilir. Bu yüzden hata kodunu düzeltirken her zaman bu yöntem işe yaramaz bunun için bilgisayarınızdan sıkıntıyı Google Play Store’a gönderin.

Hata Kodu DF-DLA-15

Uygulama güncellemeleri veya yeni indirmelerle ilgili hata kodudur. Bu hatayı gidermenin en etkili yolu, Google Play Store’daki önbelleğin ve verilerin temizlenmesidir.

Bu temizlenme için Ayarlar > Uygulamalar ve bildirimler > Tüm uygulamaları gör > Google Play Store > Depolama ve önbellek > Depolama alanını temizle ve önbelleği temizle kısmına basmanız yeterli. Bu çözüm de işe yaramazsa Google hesabınızı kaldırın ve yeniden hesabı ekleyin.

Hata Kodu 103

Aygıtınız ve uygulama arasında yaşanan uyumsuzluk nedeniyle oluşan hata kodu 103 hata kodudur. Google uygulama ile aygıt uymadığı zaman uygulamanın yüklenmesine izin vermez. Bazen bu hata kodu sunucu hatasından kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle hatayı çözmenin en iyi yolu beklemektir.

Uygulama güncellendiği zaman aygıtınıza uygun hale gelebilir ve uygulamayı kolayca indirebilirsiniz.

Hata Kodu 919 / 101 / 923 / 921

Bu kodların düzeltilmesi çok kolaydır. Bu hata kodları uygulama indirmek veya güncelleme için yeterli alanın olmadığını gösteren hata kodlarıdır. Cihazınızda yeterli alan bulunmadığı uyarısını vermektedir. Uygulamayı indirmek veya güncellemek için hata kodunu cihazınızda yer alan gereksiz dosyaları silerek giderebilirsiniz. Uygulama için yeterli alan oluştuğunda hata kodu ortadan kalkar.

Hata Kodu 491 / 923

Bu hata kodları indirmenin veya güncellemenin olanaksız olduğunu gösteren hata kodlarıdır. Ciddi bir hata kodudur ve hatayı düzeltmek için Google hesabınızı kaldırmanız ve yeni bir hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

Cihazınızda bulunan Ayarlar > Hesaplar bölümüne gidin, hesaba tıklayın ve ardından Hesabı kaldır seçeneğini seçerek hesabınızı kaldırın Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar Google hesabına giriş yapmak için Ayarlar> Hesaplar> Hesap ekle seçeneğine tıklayın. Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Servisleri> Depolama ve önbellek> Depolama alanını temizle ve Önbelleği temizle seçeneğine tıklayın ve hata kodlarından kurtulun.

Hata Kodu 403

Bu hata kodu da 491 ve 923 hata kodlarına benzemektedir. Ancak bu hata kodu cihazdan uygulama satın alan iki veya daha fazla Google hesabı arasında oluşan zıtlıktan kaynaklanmaktadır. Bu hata kodunu düzeltmek için uygulamayı satın almış olduğunuz Google hesabınızla giriş yapmanız ve uygulamayı kaldırmanız gerekmektedir.

Uygulamayı kaldırdıktan sonra tekrar yükleyerek arasındaki uyuşmazlığı kaldırabilirsiniz. Yine de hata kodu vermeye devam ediyorsa bu sefer Play Store arama geçmişinizi kaldırabilirsiniz. Bunun için Google Play Store kısmına gidin Ayarlar ve yerel arama geçmişini temizle kısmını tıklayın. Sorun devam ediyorsa yeni bir hesap açıp uygulamayı tekrar indirin.

Hata Kodu 927

Bu hata kodu indirirken veya bir uygulamayı güncellerken ortaya çıkmaktadır. Bu hata kodu Play Store a ait bir hatadır. Bu kod sadece Play Store’da güncelleme ortasında kalınmışsa ortaya çıkmaktadır.

Çözüm yollarından biri de Play Store’un güncelleme ve kurulumunun bitirmesini beklemektir. Ardından tekrar deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra hata kodunu gidermek için Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Mağazası> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğini seçerek verileri temizleyebilirsiniz.

Hata Kodu 481

Bu hata kodu Google Play hesabınızın sonunu göstermektedir. Önemli bir hatanın olduğunu göstermektedir. Bu hata kodunu gidermenin tek bir yolu bulunmaktadır. Bu yol eski hesabınızı kapatıp yeni bir hesap açmaktır. Ancak bu şekilde hata kodunuz düzelecektir.

Hata Kodu 911

Bu hata kodunun nedeni tam olarak bilinmemektedir. İndirme hatası olarak görülmektedir. Sorun Wifi bağlantısından kaynaklanıyor olabilir. Fakat bağlantı sorunu olduğu düşünülse de Google Play Store verilerini temizlediğinizde de hata kodu düzelecektir.

Giriş bilgisi isteyen bir Wifi da sıkı sık bu hata koduna rastlanabilir. Bağlantıyı doğruladıktan sonra da hata kodu devam ediyorsa kendi intenetinizi kullanarak hata kodundan kurtulabilirsiniz. Verileri temizlemek için şu yolu izleyebilirsiniz:

Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Tüm uygulamaları gör> Google Play Mağazası> Depolama ve önbellek> Depoyu temizle ve Önbelleği temizle seçeneğini seçmek.

Bazen telefonu kapatıp tekrar başlatmak hata kodlarını düzeltebiliyor. Bunu denemeniz de önerilmektedir.Son Güncelleme: 06.12.2019 16:17
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler