Google hesap adımı ve şifremi unuttum ne yapabilirim? Google Hesap Kurtarma işlemleri

Google hesap adımı ve şifremi unuttum ne yapabilirim? Google Hesap Kurtarma işlemleri

Google hesabının kullanıcı adını ve şifresini unutmak çoğu zaman olumsuzluklara yol açabilir. Kullanıcıların hesaplarını geri almak için yapmaları gereken işlemleri ve adımları sizler için bu haberimizde ayrıntılı bir şekilde inceledik.

Her intenet sitesine girişte gerektiği gibi Google hesaplarına girerken de kullanıcı adı istemektedir. Eğer kullanıcı adınızı unutursanız hesabınıza giremeyeceksiniz. Bu gibi durumlarda ilk adım olan Google hesap kurtarmadır. Bu haberimizde sizlere olumsuzluk anında izlemeniz gereken maddeleri sıralayacağız.

İlk Adımda Yapılması Gerekenler?

İlk olarak yapılması gereken hesap kurtarma ekranına gitmeniz gerekir. Daha sonra hesaba kayıt yaparken belirlediğiniz e-posta adresini veya telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir.

İkinci Adımda Yapılması Gerekenler?

Bu işlemeleri yaptıktan sonra ad ve soyadı gibi bilgileriniz girerek ‘ileri’ butonu ile devam etmeniz gerekmektedir.

Üçüncü Adımda Yapılması Gerekenler?

İlk iki adımı yaptıktan sonra Google size bir doğrulama kodu göndermek isteyecektir. Bu kodu genellikle e-posta adresine göndermektedir. Kullanıcı ‘Gönder’ butonuna tıklayarak bu kodu alabilir.

Dördüncü Adımda Yapılması Gerekenler?

Doğrulama koduna tıklayarak kullanıcı adı kurtarma işlemini tamamlamış olursunuz.

Hesap Adınızı Başkası Kullanıyorsa Yapmanız Gerekenler?

Hesap adınız başkası tarafından kullanılıyorsa ve siz bu durumu fark ettiyseniz Google destek biriminden yardım almanız gerekmektedir. Bu Google tarafından size verilen bir haktır.

Google Hesap Şifresi Kurtarmak İçin Yapılması Gerekenler?

İlk olarak şifremi unuttum butonuna tıklayarak açılan sayfada ki bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında Google hesabın size ait olup olmadığını anlamak için size belirli sorular soracaktır. Bunları yaptıktan sonra sizden yeni şifre belirlemenizi isteyen Google ayrıca içinde sayı, noktalama işareti, büyük harf gibi güçlü şifreler talep etmektedir. İşlemleri tamamladıktan sonra yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Eğer hala hesabınıza girmekte sorun yaşıyorsanız Google destek ekibine başvurmanız gerekmektedir. Attığınız mesajları kısa sürede yanıtlayan Google destek ekibi sorununuzu çözmek için her şeyi yapacaktır.