Google Currents nedir? Google yeni hizmetini tanıttı

Google Currents nedir? Google yeni hizmetini tanıttı

Google yeni hizmetler vermeye devam ediyor. Google Plus’ın kapanmasının ardından yeni uygulamasını bekletmeden piyasaya sürdü. Yüzlerce kullanıcı Google Currents nedir? Sorusuna yanıt arıyor. Google geçtiğimiz günlerde yeni hizmetini kullanıcılarına tanıttı.

Dünya’nın en çok kullanılan arama motoru olan Google, Google Plus’ı kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Ancak bir süre önce kapanan Google Plus yerini artık Google Currents’e devretti. Yeni gelen Google Currents binlerce kişi tarafından araştırılmaya başladı. Peki nedir Google Currents?

Google Currents nedir?

Kurumsal firmalara ve kullanıcılara hizmet sağlayan Google Plus uygulaması kısa bir süre önce yerini Google Currents’e devretti. Özel kullanım alanından çok iş amaçlı kullanımda daha faydalı olan Google Plus sağladığı iş kolaylıkları ile tercih ediliyordu. Ancak yeterli kullanıcıya ulaşamaması ve kullanan kişilerin az olması yeni bir uygulama çıkarmayı gerekli kıldı ve Google Plus’ı sona erdirdi.

Teknoloji haberleri kaynaklarından alınan bilgilere göre Google yine aynı amaç için kullanılacak fakat daha yeniliğe açık ve geniş kapsamlı bir uygulama çıkarma kararı aldı. Bu doğrultuda ise uzun süredir üzerinde çalıştığı Google Currents uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştı. Uygulamaya Android ve İos üzerinden erişim sağlanıyor. 7 Temmuz’dan bu yana aktif olan Currents kurumlar arasında ne kadar yaygınlaşacak merak konusu.

Kurumsal firmaların iletişiminde en çok gerek duyduğu belge paylaşımı bu uygulama üzerinden yapılabiliyor ve altına yorum eklenerek içeriğin aktif kalması sağlanıyor.