Gizli numaradan arayan nasıl bulunur? 2020 Gizli numaradan gelen aramaları engelleme kodu

Gizli numaradan arayan nasıl bulunur? 2020 Gizli numaradan gelen aramaları engelleme kodu

Sizi arayan gizli numaranın nasıl bulunacağını ve gizli numaradan gelen aramaları nasıl engelleyeceğinizi haberimizden öğrenebilirsiniz. Gizli numaradan gelen aramaları engellemek için operatörlerin kodları bulunmaktadır.

Rahatsız edici durumlardan biri de gizli numaradan yapılan aramalardır. Bazı kişiler kendi numaralarını gizleyerek birilerini aramakta ve tacize varan aramalar gerçekleştirerek aradıkları kişileri rahatsız etmektedir. Numaralar görünmediği için geri arama yapılamamakta ve arayan kişinin kim olduğu öğrenilememektedir. Gizli numaralar tarafından devamlı aranıyorsanız, gizli numaraları aramalar için kapatabilirsiniz.

Gizli Numara Engelleme Kodu Nedir?

Sizi arayıp rahatsız eden gizli bir numara varsa bu numarayı engellemek için her operatörün farklı kodları bulunmaktadır. Bu kodlar kullanılarak gizli numaraları aramalara kapatabilirsiniz. Operatörünüzün belirttiği kodları girdikten sonra gizli numaraların aramalarını engelleyerek sizi

Türk Telekom Gizli Numara Engelleme Kodu

Gizli numaraları kullandığınız operatörün kodunu kullanarak engelleyebilirsiniz. Türk Telekom operatörünü kullanıyorsanız size gelen gizli numaraları engellemek için *253# kodunu tuşlamanız gerekmektedir. Bu tuşlama sonrası arama yapabilir ve servisi aktif hale getirebilirsiniz. Aktif hale geldikten sonra telefonunuz gizli numaralara kapanacaktır.

Vodafone Gizli Numara Engelleme Kodu

Vodafone operatörünü kullanıyorsanız, gizli numaraları engellemek için ‘’GIZLI AC’’ yazarak 7046 ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. 7046 numarasını arayarak da hattınızı gizli numaralara kapatabilirsiniz. Bu işlemi geri almak için ‘’GIZLI KAPAT’’ yazarak yine 7046 ya mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Engelleme Kodu

Turkcell operatörü kullanıcısı iseniz, size gelen gizli numaraları engellemek için *253# kodunu tuşladıktan sonra arama yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra telefonunuzu gizli numaralara kapatabilirsiniz.

Gizli Numaranın Kime Ait Olduğunu Nasıl Bulabilirim?

Gizli numara tarafından devamlı aranıyorsanız ve bu durum tacize kadar gittiyse gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istersiniz. Gizli numaralar bazen siteleri, reklam kuruluşları ya da numarasını gizleyip size rahatsızlık vermek isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Gizli numaraların kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Ancak kullandığınız operatörler size kim olduğunu söylememektedir.

Gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmenin tek bir yolu bulunmaktadır. Arayan numara sizi taciz ediyorsa ve bu aramalardan dolayı rahatsızlık duyuyorsanız bu durumda hukuki hakkınızı aramanız gerekiyor. Savcılığa başvuru dilekçesi vermeniz gerekli ve eğer savcılık başvurunuzu işleme alırsa gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun dışında gizli numaraları bulmanız imkansızdır.

Gizli Numara Bulma Programları Yalan!

Yukarıda belirttiğimiz gibi gizli numaraları savcılık dışında öğrenemezsiniz. Gizli numaralarla ilgili gizli numara bulma programı bulunduğu intenet üzerinde yazmaktadır. Gizli numara bulma programı adı altında birçok program bulunmaktadır ancak bu programların hiçbiri işe yaramamaktadır. Bu programları yükleyerek bilgisayarınız da veya telefonlarınız da yer alan verilerinizi çaldırabilirsiniz. Bu tarz programları indirmemeniz gerekli. Gizli numara öğrenmenin tek yolu hukuki yoldur. Savcılığa başvurmanız gerekmektedir.