Facebook canlı yayın kuralları sıkılaştırılıyor

Facebook canlı yayın kuralları sıkılaştırılıyor

Facebook’tan canlı yayın kısıtlaması geliyor. Facebook kullanıcıların rahatsızlığı üzerine canlı yayın özelliğine kısıtlama getirileceğini duyurdu. Facebook yetkilisi Guy Rosen kısıtlama hakkında açıklamalarda bulundu.

Facebook uygulamasıyla ilgili yeni kararlar alınıyor. Uygulamanın geliştiricileri uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmek amacıyla her geçen gün yeni bir özellik geliştiriyor. Uygulamaya getirilen yeniliklerin yanı sıra yeni kısıtlamalar da getiriliyor. Son olarak Facebook canlı yayınlarına kısıtlama getirileceğini açıkladı.

Facebook’tan canlı yayın kısıtlaması geliyor

Facebook canlı yayın özelliğine kısıtlama getirecek. Kullanıcılar getirilecek yeni kısıtlama sonrası tepki gösterdi. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan uygulamaya getirilen kısıtlamalar giderek artıyor.

Facebook’un canlı yayın kısıtlaması kararı almasında Yeni Zellanda’nın Christchurch şehrinde yer alan Nur ve Linwood camilerine yapılan saldırıların etkili olduğu söyleniyor.

Canlı yayında kuralları ihlal etmek artık yasak

Facebook yetkilisi Guy Rosen, uygulamanın canlı yayın özelliğinde her türlü görüntünün paylaşılmasının sorunlara neden olduğunu kişisel sayfasından açıkladı. Rosen, açıklamasında canlı yayın özelliğinin amaç dışı kullanıma açık olması nedeniyle diğer kullanıcıların rahatsız olduğunu da sözlerine ekledi.

Rosen, canlı yayın yapabilmek için belli kuralların getirileceğini ve artık Facebook canlı yayınında toplum kurallarını ihlal eden görüntülere izin verilmeyeceğini duyurdu.

Facebook canlı yayın kuralları sıkılaştırılıyor

Facebook yeni düzenlemeyle birlikte canlı yayınların daha sıkı şekilde denetleneceğini, kullanıcıların belirlenen kurallara aykırı yayın yapmasına engel olunacağını bildirdi.

Kurallara uygun olmayan yayınlara izin verilmeyecek, yayın içerisinde istenmeyen görüntüleri kullanan hesapların da engelleneceği açıklandı.

Cami saldırısı canlı yayında gerçekleştirildi

Facebook’un aldığı bu karar sonrası kullanıcılar neden böyle bir kararın alındığını merak ediyordu. Uygulamaya getirilen canlı yayın kısıtlamasının arkasında Yeni Zelanda’da gerçekleşen Nur ve Linwood camilere yapılan saldırı yer alıyor.

Facebook canlı yayınında yapılan saldırı yayınlanmış ve yayının ardından 17 dakika sonra yayına büyük tepki gelmişti. Gelen tepkiler üzerine Facebook kullanıcıların rahatsızlığı göz önüne alarak canlı yayın kısıtlamasını getirdiğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.