Evde bitcoin üretilebilir mi? Evde bitcoin nasıl üretilir?

Evde bitcoin üretilebilir mi? Evde bitcoin nasıl üretilir?

Bir dönem getirdiği kazançlar ile pek çok kişinin başvurduğu Bitcoin halen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Bitcoin ile ilgilenenlerin bazıları “Evde bitcoin üretilebilir mi? “ ve “Evde bitcoin nasıl üretilir?” sorularının yanıtlarını merak ediyorlar. İşte evde bitcoin üretimi hakkındaki tüm ayrıntılar…

Bir dönem ortaya çıkan ve günümüzde halen popülerliğini koruyan bitcoin pek çok kişinin araştırmalarına konu olmaya devam ediyor. Ülkemizde işsizliğin çok yüksek seviyelerde olması ve insanların iş bulamamalarından ötürü farklı alanlardan gelir elde etme umutları gün geçtikçe artıyor. Farklı alanlardan gelir elde etme umudu bulunan kişiler evde bitcoin üretimi hakkında araştırma yapıyorlar.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin herhangi bir banka ile ilgisi bulunmayan sanal bir para birimidir.2009 senesinden bu yana ilgi kurulan ve şimdiye kadar üzerindeki ilgiyi korumuştur. 2013 senesinde Bitcoin çok büyük bir sıçrama yaşamıştır ve değeri 12 milyon dolara gelmiştir. Bu kadar değerlenen Bitcoin zamanla pek çok ülkede geçersiz sayılmaya başlamıştır.

Bitcoin Nasıl Kullanılıyor?

Bitcoinlerin kullanılabilmesi için sanal cüzdana sahip olunması gerekmektedir. Sanal cüzdanın oluşturulmasında herhangi bir sayı sınırı yoktur. Sanal cüzdan ile intenet üzerinden alışveriş yapılması da mümkün olmaktadır. Yüksek teknolojik güvenlik sistemleriyle koruma altında tutulan bu sanal cüzdanlar Bitcoinlerin kullanılmasına aracılık etmektedir.

Bitcoin Hangi Ülkelerde Geçersiz?

Bitcoin değer kazanması sonrasında pek çok ülkede geçersiz sayılmıştır. İran, Güney Afrika ve Balkanlar Bitcoin’i geçersiz saymıştır. Ancak bu bölgeler dışında Bitcoin yasal bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır?

Bitcoin alım ve satımının yapılabilmesi için kullanıcıların sanal cüzdanları olması gerekmektedir. Hesap ile cüzdanın birbirine bağlanması ardından para aktarımları da kolayca yapılabilmektedir.

Bitcoin Kullanım Alanları

Bitcoin ülkemizde Türk Lirası karşılığında alınabilmektedir. Sanal paralar da tıpkı kullanılan kağıt ve madeni paralar gibi kullanılabilmektedir. Günümüzde Bitcoin’in iyi bir yatırım olduğunu düşünen pek çok kişi Bitcoin alarak ilerde değerlenmesini beklemektedir. Bitcoin’in değeri arz-talep ilişkisine göre değişim göstermektedir.

Evde Nasıl Bitcoin Üretilir?

Evde bitcoin üretimi yapılabilmesi için aşağıdaki kısımda sıralanmış olan adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  • Öncelikle bitcoin üretebilmek için madencilik ekipmanlarına ihtiyaç duyulur. Bu ekipmanlar çok güç ister ve soğutulmaları gerekmektedir. Aynı zamanda son derece gürültülüdürler.
  • Madencilik ekipmanları alınmaz ise bu işi yapan farklı kişilerin ekipmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Açılan transfer bloğu ile üretime başlanabilmektedir.
  • Bilgisayar üzerinden Bitcoin üretilmek istendiğinde kullanılan bilgisayarın ekran kartının çok güçlü olması gerekmektedir.
  • Bitcoin madenciliğinde yapılan çalışmaların sağlıklı bir şekilde görülebilmesi için ayrı bir bilgisayara daha ihtiyaç vardır. Bu bilgisayarda BFGMiner programı kullanılabilmektedir. MAC bilgisayara sahip olanlar ise MACMiner programını kullanabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.