E Devlet'de Yeni Hizmet! İmzalı Rapor Sorgulanabilecek

E Devlet'de Yeni Hizmet! İmzalı Rapor Sorgulanabilecek

E-devlet kapısı resmi Twitter hesabından, yeni hizmet duyurusu yayınlandı. E-devlet kapısında artık vatandaşlar imzalı istihbarat raporunu görüntüleyebilecek.

E-devlet kapısı resmi Twitter hesabından yeni bir hizmetin daha hayata geçirildiği duyuruldu. Yeni eklentinin hastalanan ve rapor alan vatandaşları kapsayacağı belirtiliyor.

İmzalı Rapor Sorgulanabilecek

Sağlık problemleri sebebiyle bireyler doğrudan hastaneye giderek rapor almaktadır. Okula veya işyerine rapor verilebilmesi için doktordan istirahat raporu alınmaya çalışılmaktadır. Artık e-devlet sistemi üzerinden imzalı istirahat raporları görüntülenebilecek.

Hizmet Twitter Hesabından Duyuruldu

E-devlet resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin bir duyuru yapıldı. Artık https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-imzalı istirahat raporuna erişim sağlanabilmektedir. E-devlet şifreniz yok ise PTT şubelerinden 2 TL ödeme yaparak şifre oluşturabilirsiniz. Mevcut şifrenizi unutmanız durumunda ise yine PTT şubelerine başvuruda bulunarak 4 TL ödeme karşılığında şifre değişikliği hakkı bildiriminden yararlanabilirsiniz.