E-devlet internet abonelik iptali işlemleri nasıl yapılır? İnternet abonelik iptali artık e-devlet üzerinden yapılacak!

E-devlet internet abonelik iptali işlemleri nasıl yapılır? İnternet abonelik iptali artık e-devlet üzerinden yapılacak!

Sosyal izolasyonun en kapsamlı şekilde uygulanması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.E-devlet internet abonelik iptali işlemleri nasıl yapılır sorusunun cevabı artık mümkün. İnternet abonelik iptali artık e-devlet üzerinden yapılacak! Detaylar haberimizde…

Hızla yükselen yeni dijital çağda e-devlet üzerinden halledilen işlemlere bir yenisi daha ekleniyor. E-devlet sayesinde son birkaç senedir hayat oldukça kolaylaştı. Abonelik iptali işlemleri için e-devlet kolları sıvadı ve yeni bir taslak hazırladı.

E-devlet hizmetleri arasına abonelik iptalleri dahil olacak

E-devletten abonelik iptal etme uygulaması yolda. Vatandaşın şubelere gidip ya da çağrı merkezlerinde uğraşmasına gerek kalmadan intenet üzerinden aboneliklerini iptal edebilecekleri günler yakında geliyor.

  • Vodafone
  • Türk Telekom
  • Türkcell
  • Superonline
  • Digitürk
  • D-Smart
  • Kablo TV
  • Türksat;

Firmalarının abonelik sistemiyle sağladığı hizmetlerin e-devlet üzerinden iptal edilmesi konusunda hazırlanan tasarı hayata geçirilmeyi bekliyor.

Bahsi geçen taslak Tüketici Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlandı ve halkın görüşlerine sunuldu. Vatandaştan taslak yönünde olumlu karşılık alınırsa uygulamaya geçilecek ve abonelik iptali için şubeye gitme devri sona erecek.

E-devlet kullanma hakkına sahip olan tüm vatandaşlar bu uygulamayı kullanabilecekler. Tasarının detaylarına dair henüz bir bilgi olmamasıyla beraber ilerleyen günlerde konuya dair bir bilgilendirme bekleniyor. Hazırlanan taslak kabul edildiği takdirde e-devlet kullanan tüm kamuoyu uygulamayı kullanabilecekler.

Şüphesiz ki hazırlanan bu taslak koronavirüsle mücadele günlerinde halkın sosyal izolasyonuna mümkün olduğu kadar yardımcı olmak amacıyla geliştirildi. Bu sayede dışarı çıkma gerekliliklerinden bir tanesi daha evden hallolması hedefleniyor. Mücadele günlerinde her kurumun yaptığı gibi Bilgi Teknolojileri Kurumu da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.