Dünyada en iyi Youtuberlar kimlerdir? Dünyada en fazla takipçisi ve izlenmesi olan youtube kanalları ve sahipleri

Dünyada en iyi Youtuberlar kimlerdir? Dünyada en fazla takipçisi ve izlenmesi olan youtube kanalları ve sahipleri

Dünyanın en iyi YouTuberları kimlerdir? Dünyada en fazla takipçisi ve izlenmesi olan YouTube kanallarının sahipleri kimler? En çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan YouTube üzerinden paylaştığı videolarla ünlü olan ve dünya çapında tanınmayı başaran birçok insan bulunmaktadır.

Dünyanın En İyi YouTuberları Kimlerdir? En Fazla Takipçisi ve İzlenmesi Olan YouTube Kanallarının Sahipleri

Sosyal medya günümüzde en çok kullanılan platformdur. Bu platformlarda paylaşımları ile beğeni kazanan ve ünlenen isimler bulunmaktadır. YouTube’ta bu platformlardan biridir. YouTube üzerinden video paylaşımı yaparak milyonlarca izlenmeye ulaşan kişiler vardır. Hem bu izlenmelerden para kazanmakta hem de dünya çapında tanınan bir isim olmaktadır. Dünya çapında ünlenen ve milyonlarca takipçiye ve izlenmeye ulaşan YouTuberlar listesi şu şekildedir:

1.Pewdiepie

YouTube üzerinde en çok abonesi olan YouTuberdır. Gerçek adı Felix Arvid Ulf Kjelberg olan YouTuber 2010 yılından beri YouTube kanalına video yüklemektedir. İlk olarak korku ve aksiyon oyunlarını oynarken videoya çeken ve paylaşan Felix, daha sonra vlog çekimleri yapmaya başlamıştır. 105 milyon abone ile dünyanın en çok abonesi olan kanaldır. 25.906.063.438 görüntüleme ile video görüntüleme sayısı olarak ilk sırada yer almaktadır.

2.HolaSoyGerman

Gerçek ismi German Alejandra Germandia Aranis olan ve 41 milyon takipçiye ulaşmayı başaran YouTuber, kanalında eğlenceli videolar paylaşmaktadır. Sadece YouTuber olmasıyla ünlü değildir. Latin Amerika’nın ünlü bir şarkıcısıdır. Müzik albümü bulunan German’ın büyük bir serveti olduğu da bilinmektedir. Eğlenceli içerikleri ile YouTube’da da dünya çapında tanınmayı başarmıştır.

3.Whindersson Nunes

39 milyon aboneye sahip olan Whindersson Nunes isimli YouTuber, komik ve eğlenceli videolar çekerek insanların izlemesini sağlamıştır. Ayrıca YouTube kanalında film analizi, parodileri, şarkılara ve kendi vloglarına da yer vermektedir. Bir filmde de oynayan Whindersson Nunes 25 yaşındadır. Eğlenceli videoları ile milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir.

4.Elrubiusomg

Gerçek ismi Ruben Doblas Gundersen olan YouTuber 38 milyon aboneye sahiptir. Kanalda eğlenceli videolar yer almaktadır. Bahis oyunları, komik videolar, farklı challengelar ve oyunlarla dolu bir kanal. YouTuberın iki kanalı bulunmaktadır ve 2014 yılında da bir kitap çıkartmıştır. Video görüntüleme sayısı olarak dünya çapında üst sıralarda yer almaktadır.

5.Fenanfloo

36 milyon takipçisi olan Fenanfloo kanalının sahibinin gerçek adı Luis Fenando Flores’tir. Oyun videoları paylaşan Luis, görüntülenme sayısı ile üst sıralara yerleşmeyi başarmış bir youTuberdır. Özellikle oyun videoları çekerken yanında köpeğini bulundurması dikkatleri çekmiş ve izlenme rekorları kırmayı başarmıştır.

6.Markiplier

26 milyon abonesi olan kanalın görüntülenme sayısı oldukça fazladır. En çok izlenen YouTuberlar arasında yerini alan Markiplier kanalının sahibi Mark Edward Fischbach’tır. Amerika doğumlu olan Mark, 31 yaşındadır. Videolarında oyun tanıtmakta özellikle korku oyunlarını tercih etmektedir.

7.Yuya

24.6 milyon abonesi bulunmaktadır. YouTube üzerinden makyaj yarışmasını kazanmış ve lady16makeup isimli kanal açmıştır. Videoları görüntüleme sayısı olarak dünya çapında başarı elde etmiştir. Yuya isimli kanalında 24.6 milyon abonesi bulunmaktadır. Videolarında saç modelleri, makyajları, güzellik sırları ve makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair ipuçları yer almaktadır.

8.Jacksepticeye

Gerçek ismi Sean William McLoughin’dir. 24.3 milyon abonesi bulunmaktadır. Komik ve eğlenceli videoları ile dünya çapında beğeni kazanmış ve çok izlenen YouTuberlar arasına girmiştir. Kişisel vlogları ile oldukça başarılı bir YouTuber’dır. Hadi Oynayalım serisi ile de büyük kitlelere ulaşmayı ve kendini sevdirmeyi başarmıştır.

9.Nigahiga

2013 yılından beri YouTube platformunda yer almaktadır. 21,5 milyon abonesi bulunan YouTuberın gerçek adı Ryan Higa’dır. Mesleği aktörlük olan Ryan Higa, komik videoları ile YouTube üzerinden geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Dünya çapında en çok izlenen YouTube kanallarından biri olmuştur.