Chrome, Kullanıcılar İle Yeni Yüzü İle Buluşuyor

Chrome, Kullanıcılar İle Yeni Yüzü İle Buluşuyor

Google Chrome yeni ara yüzü ile kullanıcılar ile buluşuyor! Halen geliştirme aşamasında olan yeni tasarımın kullanıcılar ile ilk deneme sürümü resmi olarak paylaşıldı.

Dünyanın en çok kullanılan intenet tarayıcısı Google Chrome uzun süre sonra görsel açıdan yeniden yapılanmaya gidiyor. Kısa bir süre önce tarayıcının ara yüzünde değişiklik yapılacağına dair bilgilerin gündeme gelmesinden sonra Material Design adı verilen yeni görünüm kullanıcılar için deneme amaçlı olarak açıldı. Chrome kullanıcıları eğer istiyorlarsa Material Design adlı yeni tasarımı chrome://flags ara yüzü üzerinden tasarımı aktif hale getirerek deneyebilirler. Genel olarak yapılan incelemelerde yapılan yeni tasarım geliştirmelerinde Google Chrome'un içerik olarak tamamen dairesel ve oval hatlara ağırlık verdiği görüldü. Daha önceki araç çubuğu ise tarihe karışıyor. Sekmeler, adres çubuğu ve diğer özellikler için daha kapsamlı bir alt yapı geliştirildiği görülüyor.

HALEN ÇALIŞMA DEVAM EDİYOR

Google ekibinin bir süredir tamamen gizli olarak gerçekleştirdiği geliştirme çalışmalarında Google'un alt yapı olarak da kalkındırılacağına dair ibareler mevcut. Yakın tarihte resmi olarak tüm kullanıcılara sunulacak olan güncelleme sonrasında Google Chrome yeni ara yüzü ile kullanılacak ve daha hızlı bir intenet tarayıcısı deneyimi sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.