Avrupa Pazarı Xiaomi'nin Yeni Büyük Hedefi, Yeni Modeller Gündemde

Avrupa Pazarı Xiaomi'nin Yeni Büyük Hedefi, Yeni Modeller Gündemde

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin Avrupa pazarına atik bir giriş yapması bekleniyor. Firma Avrupa ülkelerinde satışa çıkacak 5 yeni modelini Türkiye'de de pazara çıkaracak.

Teknoloji dünyasının altenatif isimleri arasında yer alan ancak bir o kadar da uluslararası anlamda satış başarısı ile ana firmalarla rekabet eden Çinli firma Xiaomi, akıllı telefon kolunda domine edecek stratejiler uygulamaya devam ediyor. Deneysel akıllı telefonları ile teknolojik olanaklarını sonuna kadar kullanan firma, Mi serisiyle uç noktalara çıkarken, geride kalan ürünleriyle de her alt kültüre hitab eden bir akıllı telefon üretme stratejisine sahip. Bu anlamda Çin'in çevre ülkeleriyle iyi bir pazar akışı olan Xiaomi, şimdi de gözüne Avrupa'yı kestirdi.

AVRUPA'YA ÖZEL 5 MODEL!

Avrasya Ekonomik Komisyonu'nun veri tabanından edinilen bilgiler ışığında Avrupa'ya sunulacak olan 5 yeni akıllı telefon modelinin bazıları da tespit edildi. Bu kapsamda yakın tarihte Avrupa'ya geleceği bilinen Mi A2, İspanya'da lansmanı 24 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan Mi A2 Lite, Mi Max 3 ve Mi 8 modelleri Ağustos ayı ilk haftalarına kadar Avrupa pazarına girmiş olacak. Şimdilik cihazların Türkiye'de satışa ne zaman tam olarak sunulacağı bilinmese de en geç Ağustos ayının son haftlarına kadar Türkiye'de de satışa başlanacağı tahmin ediliyor.