Apple'dan kullanıcı yorumlarına engel

Apple'dan kullanıcı yorumlarına engel

Apple Store'da yapılan değişim kullanıcılar tarafından üzüntüyle karşılandı.

İntenet alışverişleri sırasında kullanıcıların ürün hakkında fikirlerini netleştirme adına kullanıcı yorumlardan faydalandığı bilinen bir gerçek, ancak teknoloji devi bu konuda kullanıcıları ile aynı fikirde olmadığını yaptğı değişiklik ile göstermiş durumda.

Yapılan bu değişim öncesinde intenet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde kullanıcılar yorum yapabiliyordu. Applelnsider tarafından farkedilen bu değişim sonrasında artık kullanıcı yorumları kaldırılmış durumda.

Macbook Pro sonrası değişim

16 inç Macbook Pro tanıtımı yapıldıktan iki gün sonra Apple intenet sitesi üzerinden kullanıcı derecelendirme ve değerlendirme sekmesini kapatmış olduğu görünüyor.

Bu hamlenin zamanlama olarak tesadüfmü yoksa kasıtlı yapılan bir hareketmi henüz bilinmezken ABD,İngiltere ve Avusturalya üzerinden Apple Store'a giriş yapan kullanıcıların hiç bir üründe kullanıcı yorumlarını göremiyor olduğu farkedildi.

Bu değişikliğin tüm ülkelerde geçerli olması bekleniyor, Apple'ın bu hamlesi yeni bir tartışma konusu yorum bölümünü intenet sitesi üzerinden kaldırmasının gerekçesi ne olduğu merak ediliyor.