Apple yenilenen iPhone XR modelini yeniden kullanıcıya sunmaya hazırlanıyor

Apple yenilenen iPhone XR modelini yeniden kullanıcıya sunmaya hazırlanıyor

Kısa bir süre önce iPhone SE 2020 tanıtımını yapan Apple, yenilenen iPhone XR modelini yeniden kullanıcıya sunmaya hazırlanıyor. Yenilenmiş iPhone XR modellerinin uygun fiyatlarla satışa çıkarılması bekleniyor.

Çiçeği bununda iPhone SE 2020 tanıtımını yapan Apple, iPhone 12 modellerinin tanıtımına hazırlanırken 2020 yılında en çok satan iPhone 11 XR modelinin yenilenmiş versiyonunu yeniden satışa çıkaracak. Fiyatta çeşitli indirim fırsatlarını sunmaya hazırlanan Apple, bu modeli sadece ABD ile sınırlı tutacak.

Yenilenen iPhone XR için harekete geçildi

Teknoloji devi Apple, son dönemlerde en fazla satın alınan iPhone modeli olan iPhone XR’ı yeniden üreterek satışa çıkarma kararı aldı. Dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de de büyük bir ilgiyle satın alınan iPhone XR’ın popülaritesini kullanmak isteyen Apple, yakın zamanda aldığı kararla iPhone XR’ın yeni bir versiyonunu satışa çıkaracak.

iPhone 11ve iPhone SE gibi altenatifler olmasına karşın firmanın iPhone XR üzerindeki ısrarı cihaza yönelik ilginin ne doğrultuda olduğunu açıkça gösteriyor. Şuan için sadece ABD’de hayata geçirilecek bu plan kapsamında cihazın yenilenmiş versiyonunun 64 GB depolama alanına sahip modelin 500 dolar, 128 GB modelinin 540 dolar, 256 GB sürümün ise 630 dolar olacağı belirtiliyor.