Apple teknoloji sektörünü salladı! Yeni MacBook Pro büyüleyici özellikleriyle piyasada

Apple teknoloji sektörünü salladı! Yeni MacBook Pro büyüleyici özellikleriyle piyasada

Apple markasının bilgisayar segmentindeki ürünlerinden MacBook Pro serisinin yeni üyesi tanıtıldı. Tanıtılan yeni dizüstü bilgisayarın özellikleri şaşırtırken, 15 inçlik eski MacBook Pro resmi siteden kaldırıldı.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple firması, bilgisayar sektöründe kuralları yeniden yazan yeni bilgisayarını tanıttı. Apple MacBook Pro serisinden yeni dizüstü bilgisayar büyüleyici özellikleriyle dikkat çekerken, fiyatı ise dudak uçuklattı. 2399 USD fiyatla piyasaya giriş yapan yeni dizüstü bilgisayar an itibarıyla satışa da açıldı.

Özellikleri Büyüledi, Eski İsime Veda Edildi

MacBook Pro serisinde yer alan bilgisayarlar, üretildikleri yıllara göre belirli segmentlerde yer alıyorlar. Marka çoğunlukla ekran büyüklüğüyle ayrıştırdığı modellerde, her defasında yeni bir çalışmaya imza atıyor. Bir önceki sene tanıtılan 15 inç büyüklüğünde ekrana sahip MacBook Pro, aileye yeni katılan 16 inçlik modelin ardından markanın web sitesinden kaldırıldı.

MacBoom Pro'nun en yeni sürümü Intel Core i9 işlemci, 8 GB GDDR6 GPU, 64 GB RAM, 8 TB SSD ve 3072x1920 piksel ekran çözünürlüğü gibi oldukça şaşıtıcı özellikler taşıyor.