Alfa Romeo Stelvio 2020 Türkiye satış fiyatı ve özellikleri

Alfa Romeo Stelvio 2020 Türkiye satış fiyatı ve özellikleri

Alfa Romeo’nun 2020 model Stelvio SUV araçlarının özellikleri belli oldu. Stelvio SUV 2020 modellerinin Türkiye’deki satış fiyatı da açıklandı.

Dünyanın en büyük İtalyan araba markalarından Alfa Romeo’nun 2020 Stelvio Suv modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. SUV modeller arasında en fazla dikkat çeken Alfa Romeo Stelvio, Türkiye’de 565 bin TL başlangıç fiyatıyla galerilerdeki yerini aldı.

Alfa Romeo 2020 Stelvio Suv Özellikleri

2. seviye otonom sürüş donanımı ve standart dört tekerden çekiş özellikleriyle dikkat çeken yeni Stelvio SUV’lar, iki farklı benzinli motor ve Sprint/Veloce olarak adlandırılan iki ayrı donanım seviyesiyle satılacak.

Sprint donanımlarda, 2.0 lt hacmindeki benzinli motor ve 8 ileri otomatik vitesli şanzıman bulunuyor. Bu motor 200 beygir güç ve 330 Nm tork değerine sahip olacak. Bu araçların en yüksek hızı ise 215 km/s olarak belirlendi.

Alfa Romeo Stelvio 2020 Türkiye satış fiyatı ve özellikleri

Alfa Romeo Stelvio SUV Sprint donanım paketindeki özellikler şunlardır: renkli fren kaliperleri, siyah cam çerçeveleri, 19 inç hafif alaşımlı spor alüminyum jantlar, siyah kaplama çift egzoz çıkışı, Alfa DNA sistemi, 8.8 inç 3D Ekranlı Alfa Uconnect multimedya sistemi, 7 inç TFT ekranlı gösterge paneli, Start & Stop sistemi, 8 hoparlörlü Alfa ses sistemi, Entegre Fren Sistemi, ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme İkaz Sistemi ve Yokuş İniş Destek Sistemi.

Alfa Romeo Stelvio 2020 Türkiye satış fiyatı ve özellikleri

Stelvio SUV modellerinin Veloce adlı üst donanım seviyesinde ise 2.0 litre benzinli motorda 280 beygirlik güç bulunuyor. Bu modeller 8 ileri otomatik vitesli şanzımandan güç alıyor. Bu aracın maksimum hız limiti 230 km/s olarak belirlendi.

Veloce modelleri diğer araçlardan ayıran en önemli özellik ise ısıtmalı spor deri direksiyon, ısıtmalı cam yıkama sistemi ve otomatik ayarlanabilir 6 yönlü ısıtmalı spor koltuklar olarak öne çıkıyor. Ayrıca bu modellerde 2. Seviye otonom sürüş desteği bulunuyor. Bu sistem kullanıcının gaz, fren ve direksiyon kontrollerinde kolaylıklar sağlıyor.

Günün en önemli başlıkları, en doğru kaynağıyla karşında! Gursesgazetesi’un Fabook grubuna katılarak sen de gündemdeki haberleri anında takip etmeye başla!