5G İnternet hizmeti nasıl olacak? 5G internetin hızı ve diğer avantajları

5G İnternet hizmeti nasıl olacak? 5G internetin hızı ve diğer avantajları

5G internet hızı ve diğer avantajları açısından çok uygundur. 5G internet hizmeti nasıl olacak? 5G’nin hayatımıza girmesiyle birlikte özellikle internet hızı anlamında büyük gelişme olacak.

5G Hizmetini Almak İçin Nedenler

5G hizmetine erken girmenin bazı getirileri var. Ancak, 5G’ye geçmenin ne zaman anlamlı hale geleceğini kestirmek zor.

5G’ye şu anda geçmenin bazı avantajları var.

Şu anda 5G hizmetini Galaxy S10, LG V50 gibi cihazlar desteklemektedir. 5G teknolojisini en iyi şekilde kullanabilmek için cihazınızın oldukça iyi bir işlemciye ihtiyacı olacaktır.

5G hizmetine ulaşırsanız, şu andaki ne moden ve en hızlı kablosuz ağı kullanırsınız. 4G LTE Advanced ile 5G’nin birçok hız avantajını elde edebilirsiniz, fakat gecikme süreniz daha yüksek olacak ve yürürlüğe girdiğinde kenar hesaplama gibi yeni teknolojilere erişemezsiniz. Bu gecikme, sürekli çevrimiçi bağlantı gerektiren pek çok farklı uygulamada ortaya çıkabilir. Ekstra milisaniye bir bağlantı oluşturabilmek için 4G LTE alır gerçekten ağır bir kullanıcı için eklemeye başlayabilir.

İyi Fırsatlar

Şu anda, 5G hücre planları, Verizon hariç her taşıyıcıdaki 4G ile aynıdır. Verizon, üst düzey sınırsız planlarından birinde olduğunuz sürece 5G erişiminden ücret talep etmemektedir. Verizon’da, 5G verileri ve etkin nokta sınırsızdır, bu da mobil bilgisayarı gerçek iş için yeterli hale getirmektedir.

Ayrıca 5G buluta dosya göndermede de çok etkilidir. 5G sayesinde en büyük dosyalar dahi kısa bir sürede buluta yüklenebilmektedir.