11880 İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Numaradan İsim Sorgulama İşlemleri

11880 İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır? Numaradan İsim Sorgulama İşlemleri

11880 ile isimden nasıl numara sorgulama yapılır sorusu merak konusu oldu. Bilinmeyen numaraları tespit edebilmek için numaradan isim sorgulama işlemleri kullanılabilmektedir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinin de kendine ait hat sahibi sorgulama sistemleri vardır.

Rehberinizde kayıtlı olmayan numaraları görebilmek büyük bir öneme sahiptir. Çünkü sizle irtibata geçmek isteyen kişinin dolandırıcı olduğunu tespit ettiğinizde aynı zamanda hattın kime ait olduğu konusu da önem taşımaktadır. Hat sahibinin merak edildiği durumlarda genellikle Google’da numara aratılarak kime ait olduğu tespit edilmeye çalışılıyor.

Telefon kullanıcılarının irtibata geçmek istemediği kişiler farklı numaralardan irtibata geçiyorlarsa bile çeşitli uygulamalarla bunu öğrenebilmektedir. Bunun sebebi ise IOS ve Android mağazalarındaki uygulamaların birtakım eksikliklerinin bulunmasıdır. Sabit hat ve mobil hat firmaları kendi içerisinde ayrı ayrı sorgulama sistemi bulundurmaktadır. 11880 ile çeşitli benzer hatlar dışında Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom gibi operatörlerin de sorgulama sistemleri vardır.

Türk Telekom

Türk Telekom üzerinden numara sahibinin kim olduğunu öğrenebilmek için telefon numarasının başına 0 koymadan 11855’e kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Her bir sorgulama işlemi için 1.25 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Turkcell

Turkcell üzerinden hat sahibini tespit edebilmek için telefon numarasının başına sıfır eklemeden 2222’ye kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Her mesaj başına 1.49 TL ücret ödemeniz gerekiyor. 11832’yi arayarak da her dakika için 1.25 TL ücret ödeyerek numaranın sahibini öğrenebilirsiniz.

Vodafone

Vodafone operatörünü kullanan kişiler telefon numarasının başına sıfır eklemeden 7048’e kısa mesaj olarak göndererek her bir sms için 1.25 TL ücret ödeyerek numara sahibini öğrenebilmektedir. 11842 numarayı tuşlayarak da her dakika için 1.25 TL ücret ödeyerek numara sahibini tespit edebilirsiniz.