Yıldız oyuncu Mario Gomez futbolculuk kariyerine nokta koydu!

Yıldız oyuncu Mario Gomez futbolculuk kariyerine nokta koydu!

Son olarak Almanya 2. Lig takımı Stuttgart’ta oynayan yıldız oyuncu Mario Gomez futbolculuk kariyerine nokta koydu! Gomez bir dönem Beşiktaş’ta da forma giymişti…

Bir dönem Beşiktaş forması yine ve son olarak Almanya 2. Lig takımlarından Stuttgart’ta oynayan yıldız oyuncu Mario Gomez yaptığı açıklamasında futbolculuk kariyerine son verdiğini aktardı. Stuttgart’ta geçirdiği dönem için minnettar olduğunu ifade eden Gomez şu ifadeleri kullandı;

"Burada kariyerimi bitirmek benim hayalimdi. Bunun bu müthiş başarı ile şimdi olması daha da iyi."

Ayrıca Stuttgart’ın tekrardan Bundesliga’ya yükseldiğini hatırlatan Gomez, kulüp için son görevini yaptığını belirtti. Kendisi 2004 senesinde futbolculuk kariyerine yine bu takımda başlamış ve 2007 senesinde ise bu aynı forma altında şampiyonluk yaşayarak yılın futbolcusu seçilmişti.

Burada gösterdiği başarılı performans sonrasında Bayen Münih’e transfer olan oyuncu 2 kere lig ve 1 kere UEFA Şampiyonlar Ligi ile kupa şampiyonluğu elde etmişti. Kariyeri kapsamında Fiorentina ve Beşiktaş’ta da yer alan Gomez son olarak Wolfsburg ve Stuttgart’a transfer olmuştu.

Başarılı oyuncu kariyeri boyunca çıkmış olduğu 328 karşılaşmada 170 skor elde etti. Alman milli takımında ise 31 gol attı.