Talisca'dan 10. gol! Eski Beşiktaşlı oyuncu tarihe geçiyor

Talisca'dan 10. gol! Eski Beşiktaşlı oyuncu tarihe geçiyor

Bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen ve Türkiye'de başarılı işlere imza atan golcü Talisca, Çin Süper Ligi'nde efsane olmaya adım adım gidiyor. Guangzhou Evergrande formasıyla, Hebei China Fortune ile karşılaşmaya çıkan Talisca'dan 10. gol geldi!

Türkiye'de Kara Kartal formasını taşıyan ve taşıdığı süre boyunca Beşiktaş'a birçok gol yazdıran golcü Anderson Talisca, Çin Süper Ligi'nde de adından söz ettirmeyi başarıyor. Futbol sezonunun daha ilk yarısı tamamlanmadan 10. golünü kaydeden Anderson Talisca, global anlamda spor basınında dikkatleri üzerine topladı. Bugün formasını giyiği Guangzhou Evergrande takımı ile Hebei China Fortune'un karşısına çıkan başarılı golcü, klas bir gol kaydederek ligdeki 10. golünü de yazdırmış oldu.

Geçen Sene 16 Yapmıştı

Bu sene transfer sezonunda Türkiye'de yeniden gündeme gelen isimlerden Anderson Talisca, Çin Süper Ligi'nde forma giymeye devam etti. Golcünün bulunduğu Guangzhou Evergrande, daha ligin ilk yarısında şampiyonluk için güç kazanırken, Talisca'nın takımına desteği de gözden kaçmıyor. Geçtiğimiz sezon toplamda 16 gol atmayı başaran Talisca, bu sezonda Çin Süper Ligi ve AFC Şampiyonlar Ligi'nde toplamda 15 gole ulaşmış oldu. İkinci devrede kendi rekorunu egale edeceği düşünülen Talisca, futbol kariyerinin altın çağını yaşıyor denildi.