Simona Halep kimdir? Wimbledon'da Serena Williams'ı 2-0 mağlup edip şampiyon oldu

Simona Halep kimdir? Wimbledon'da Serena Williams'ı 2-0 mağlup edip şampiyon oldu

Tenis sporundaki en prestijli turnuvalardan olan Wimbledon Tenis Turnuvası’nda tek kadınlar kategorisinde 2019 şampiyonu belli oldu. ABD’li rakibi Serena Williams’a karşı gösterdiği üstün performans ile şampiyonluğu elde eden Simona Halep, sezonun birincisi oldu.

Tenis Sporunun en eski ve en prestijli tunuvalarından biri olan Wimbledon, bu yılda tüm heyecanıyla yaşandı. 2019 Wimbledon tek kadınlar kategorisinde yarışan 7 numaralı oyuncu Simona Halep, final turunda, Serena Williams ile karşılaştı. Rakibini 6 - 2 ve 6 - 2 lik iki set sonucu ile 2 - 0 yenerek kendi kariyerinde de ilk olmak üzere 2019 Wimbledon Tenis Tunuvasında şampiyonluğa erişti.

Daha önceki Wimbledon tunuvalarında iki kere çeyrek finale, bir kere de yarı finale kadar gelerek final turuna erişemeyen Simona Halep 2019 Wimbledon Tenis Tunuvası’nda Serena Williams’a karşı gösterdiği üstün performans ile elemeyi başararak birinciliğe yükseldi. Bu sezonun üçüncü Grand Slam tunuvasında Wimbledon’un tek kadınlar kategorisindeki şampiyonu olan Simona Halep, ABD’li Serena Williams’ı 2 - 0’lık skorla geride bıraktı.

2019 Wimbledon Tenis Tunuvası’nda heyecan tek erkekler kategorisi ile devam edecek olup, Federer - Djokovic karşılaşması oynanacak.