Ricardo Quaresma Kasımpaşa ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı

Ricardo Quaresma Kasımpaşa ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı

Eski Beşiktaşlı Ricardo Quaresma Kasımpaşa ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı! Siyah Beyazlı ekip ile yolları ayıran yıldız oyuncu yine bir Türk ekibi ile sözleşme imzaladı…

Abdullah Avcı’nın Beşiktaş’ın başına geçmesi sonrasında kurduğu kadro yapılanmasında yer vermediği Ricardo Quaresma kendine yeni bir kulüp arayışındaydı. Son olarak Kasımpaşa’nın yakından ilgilendiği öğrenilen Ricardo Quaresme ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Beşiktaş ile olan sözleşmesini fesheden Ricardo Quaresma Kasımpaşa ile 1+1 senelik yeni bir sözleşme imzaladı. Portekizli yıldız futbolcunun Kasımpaşa’ya ne kadar maliyete geldiği ise halen bilinmiyor.

2 Şampiyonluk Gördü

Beşiktaş’a ilk olarak 2010-2011 sezonunda gelen Ricardo Quaresma, 2012-2013 sezonunda ilk önce kadro dışı kalmıştı sonrasında ise sözleşmesinin feshedilmesi ardından takımdan ayrılmıştı. 2015-2016 sezonunda yeniden Beşiktaş’a transfer olan Portekizli yıldız futbolcu, 4 sezon kadar formasını terlettiği Beşiktaş’tan 2019-2020 sezonu öncesinde ayrıldı.

Ricardo Quaresme Beşiktaş forması altında toplamda 227 maça çıktı ve çıktığı maçlarda 78 tane asist yaparken, 38 tane de gol attı. İki kere Süper Lig şampiyonluğunu elde eden Quaresma 1 kere de Türkiye Kupası’nı kazandı.