PFDK Fenerbahçeli Volkan Demirel Ve Sadık Çiftpınar'ın Cezasını Kesti

PFDK Fenerbahçeli Volkan Demirel Ve Sadık Çiftpınar'ın Cezasını Kesti

Fenerbahçe'nin kale bekçisi Volkan Demirel, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve müsabaka sonrası yine sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunmasından dolayı 3 maçtan men ve 26 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasının ardından rakip takıma yönelik aykırı hareketlerde bulunup basına da sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübünün file bekçisi Volkan Demirel Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

PFDK Volkan Demirel ile yine müsabakadan ihraç edilmesine rağmen maç bitiminde karma alanda açıklamada bulunmasından dolayı Sadık Çiftpınar hakkında kararını açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçeli Volkan Demirel'e 3 maç men cezası ve 26 bin TL para cezası verirken Sadık Çiftpınar'a da talimatlara aykırı davranması nedeniyle 13 bin TL para cezası verildi.

Aynı karşılaşmada Trabzonspor görevlisi Gökhan Kandemir de rakip takım taraftarlarına yönelik yine sportmenliğe aykırı hareket ettiği gerekçesiyle 15 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı.