Panathiakos, EuroLeague yönetimine bir kez daha seslendi: ''Paramızı en kısa zamanda ödeyin''

Panathiakos, EuroLeague yönetimine bir kez daha seslendi: ''Paramızı en kısa zamanda ödeyin''

Türkish Airlines Euroleague'dan ayrılacağını duyuran Panathiakos, EuroLeague yönetimine bir kez daha salvolar yağdırdı. Dimitris Giannakopoulos, Lig yönetiminin ciddiyetsiz ve profesyonellikten uzak olduğunu kaydederek ''Paramızı en kısa zamanda ödeyin.'' çağrısında bulundu.

Bir süre önce Turkish Airlnies Euroleague’den ayrılma planı olduğunu duyuran Panathinaikos, yeni bir mektup daha paylaşarak EuroLeague yönetimine iki yeni talep iletti. Söz konusu talep içerisinde geçtiğimiz yıl lig yönetiminin yapması gereken ödemelerin yapılması ve coronavirüs sonrasında ligin finansal durumu konusunda anlaşmaların güncel halinin paylaşılması isteğine yer verildi.

Dimitris Giannakopoulos, yaptığı açıklamalarda Panathinaikos yönetiminden basketbol ve diğer branşlardan çekilme kararı aldığına vurgu yapmıştı.

‘’Bu kulübümüzün planlama sürecine telafi edilemez bir zarar vermektedir.’’

Panathinaikos’un EuroLeague gelirlerinden hak etmiş olduğu ve 15 Mayıs 2020 tarihinde yapılması beklenen ödemelerin halen taraflarına ulaşmadığını anlatan Giannakopoulos, bu durumun kulübün planlama sürecine zarar verdiğini paylaştı. Lig yönetimini profesyonellikten ve programlama becerisinden uzak bir tutum sergilediğini söyleyen Giannakopoulos, ödemelerin bir an önce yapılmasını talep etti.