LİTVANYALI HAKEM MAZEİKA SKANDALA İMZA ATTI

LİTVANYALI HAKEM MAZEİKA SKANDALA İMZA ATTI

Fransanın Moldova karşısında 2-1 kazandığı müsabakada atılan ilk gol öncesinde Moldova kalecisine yapılan faulü atlayan Gediminas Mazeika, geçtiğimiz hafta oynanan Beşiktaş'ın deplasmanda Braga ile oynadığı mücadelede Jeremian Lens'e gösterdiği kırmızı kartla tepkileri toplamıştı.

Euro 2020 elemelerinde H Grubu 9. maçında Fransa'nın kendi evinde 2-1 kazandığı mücadelede oyundan ve sonuçtan daha çok Litvanyalı hakemin kararları tartışıldı. Fransa'nın attığı ilk golden önce Giroud'un kaleci Coselev' yaptığı faulü görmeyen hakeme Moldova milli takımlar teknik diretörü Engin Fırat tepki gösterirken şu ifadeleri kullandı; ''Benim oyuncularım ülkelerinde 500 kişi önünde maçlara çıkıyorlar, burada 70 bin kişinin önünde oynadılar onlarla gurur duyuyorum''.

Hakem Mazeika'ya çok öfkeliyim

Küçük Bir Ülke olabiliriz ama verilen kararlar kabul edilemez. Yenilen ilk golde Olivier Giroud'un kalecimizin dengesini bozarak faul yapıyor ve neticesinde yenilen bu gol sonrası oyuncularımın motivasyonu düşüyor, Fransa elbette güçlü bir takım ve hakemin yardımına ihtiyacı olmamalı.