Karşıyaka Stadı inşaatı neden durdu? İnşaat ne zaman başlayacak?

Karşıyaka Stadı inşaatı neden durdu? İnşaat ne zaman başlayacak?

Yapımına uzun süredir devam edilemeyen Karşıyaka Stadı için bir takım görüşmeler planlayan Başkan Turgay Büyükkarcı, Karşıyaka Belediye Başkanı ve Ak Parti İzmir İl Başkanı ile birlikte Ankara’ya gidecek.

Karşıyaka Spor Klübü’nün uzun yıllardır yapılmasını beklediği Karşıyaka Stadı, bazı davaların açılması sonucunda yapımı durdurulmuştu. Karşıyaka Spor Klübü Turgay Büyükkarcı ekibi ile birlikte Ankara’da bazı görüşmeler yapmak üzere yola çıkacak. Turgay Büyükkarcı, Karşıyaka Spor’da faaliyet gösteren basketbol, futbol ve voleybol takımlarının oyuncu seçme işlemlerini tamamlayarak sıradaki hedeflerinin stad problemini çözmek olduğunu aktardı.

Milliyet Gazetesi’nde yer verilen konuyla alakalı Turgay Büyükkarcı, “Eylül ayında AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve yönetim kurulumuzla Ankara’ya giderek stadımızla ilgili görüşmeler yapacağız. Stadımıza kavuşmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Yeni stadımızın yapılması için daha önceden projelerini hazırladığımız yeni tesisler ve yeni salonla ilgili görüşmeler yapacağız.” Açıklamalarında bulundu.