Galatasaray’ın Umudu Ocak Ayı

Galatasaray’ın Umudu Ocak Ayı

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi D grubunun beşinci haftası kapsamında oynanan Lokomotiv Moskova karşılaşmasında yıkıldı. Teknik Direktör Fatih Terim, Ocak dönemi transfer döneminin önemine vurgu yaptı.

Lokomotiv Moskova karşılaşması sonrası değerlendirmelerde bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, gol konusundaki sıkıntıya değindi. Forvet eksikliğinden sıklıkla yakınan Terim, Rus ekibi karşısında oynanan müsabakada ilk golü şans eseri yediklerini dile getirdi. İkinci yarıda bir gol daha yedikten sonra karşılaşmadan umudunu yitirdiğini paylaşan Terim, Ozan Kabak’ı tebrik etti.

Genç yetenek Ozan Kabak’ın çok başarılı olduğundan bahseden Terim, bitiricilik konusunda yaşanan aksaklıklardan bahsetti. Ocak ayındaki ara transfer dönemine işaret eden deneyimli teknik adam, bu sürecin takım için önemine vurgu yaptı.

İyi Bir Futbol Ortaya Koymak Gerekiyor

Yapılan transferlerle mağlubiyeti hazmedemeyen bir futbol oynanması gerektiğinden bahseden Terim, bu sürecin en iyi şekilde atlatılması gerektiğinden bahsetti. İfadelerinden sonra Manuel Fenandes transferiyle ilgili konuşan Terim, oyuncuyu çok beğendiğini söyledi. Gündemde Fenandes transferinin yer almadığını duyuran tecrübeli isim, futbolda her şeyin olabileceğini aktardı.

Açıklamalardan kısa bir süre sonra, CSKA Sofya’da forma giyen Kiril Despodov ile sarı kırmızılı ekibin ilgilendiği iddia edildi. 22 yaşındaki genç yeteneğin Cimbom’a olumu baktığı öğrenildi.