Galatasaray'ın sekiz numarası futbola veda etti!

Galatasaray'ın sekiz numarası futbola veda etti!

Sezonun sona ermesine çok az bir zaman kala kulüplerdeki ayrılıklar da devam ediyor. Son olarak Galatasaray'ın sekiz numarası futbola veda etti! Açıklamayı Fatih Terim yaptı...

Türkiye’nin en önemli takımlarından biri olan Galatasaray’da yeni bir ayrılık daha yaşandı. Takımın kaptanı deneyimli isim Selçuk İnan sezonun sonunda profesyonel oyunculuk kariyerini noktalayacağını aktardı. Süper Lig’de oynanan Göztepe karşılaşması sonrasında hocası Fatih Terim ile basın mensuplarına açıklamada bulunan Selçuk İnan, konu üzerinde uzun süre boyunca düşündüğünü ve hocası Fatih Terim’e olan sevgisini dile getirdi. Galatasaray formasını giyerek hayalini gerçekleştirdiğini ifade eden Selçuk, ‘‘Çocukluk hayalim olan Galatasaray'da futbol oynamak, bu formayı terletmek ve kaptanlığını yapmak benim için bir onurdu. Bu vesileyle asıl cefayı çeken büyük Galatasaray taraftarına da bir şey söylemek istiyorum. Onları çok seviyorum, onlarla büyük başarılar yakaladım, yaşadım. Onlardan ayrılmak biraz zor olacak ama dışarıda göstermiş oldukları sevgi ve saygı benim için hiçbir şeye değişilmez. Onlara yürekten teşekkür ediyorum’’ dedi.

Sezon sonunda oyunculuk kariyerine nokta koyacak olan Selçuk İnan, Galatasaray’a hizmet etmeye devam etmek istediğini dile getirerek, ‘‘Allah nasip ederse, hocamın takdiriyle ne görev verirlerse Galatasaray'a hizmet etmek için her zaman ben burada olacağım. Her sonun da bir başlangıcı var. Bundan sonra ne olacağına bakacağız’’ şeklinde konuştu.

Fatih Hoca Yeni Görevini Açıkladı

Teknik Direktör Fatih Terim, Selçuk İnan’ın yeni göreviyle ilgili olarak ise, ‘‘Büyük camialar sembollerine sahip çıkarak büyürler. Selçuk da o değerlerden bir tanesidir. Galatasaray'da kaptanlık önemli bir mevkidir’’ diyerek İnan’ın teknik kadroda yer alacağına işaret etti.

Fatih Hoca ayrıca Selçuk İnan’ın kaptanlığı ne kadar hak ettiği ve oyunculuk kariyeri boyunca ne kadar başarılı bir oyuncu olduğundan bahsetti ve açıklamalarını noktaladı.