Galatasaray’da Oklar Manchester City’e Çevrildi

Galatasaray’da Oklar Manchester City’e Çevrildi

Ara transfer dönemi yaklaşırken Galatasaray’da da hazırlıklar tüm hızlıyla sürüyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Manchester City ile görüşme halinde olduklarını dile getirdi.

Manchester City ile görüşme halinde olduklarını ifade eden Başkan, ilerleyen günlerde resmi görüşme olabileceğine işaret etti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, ara transfer dönemi için teknik ekibin uzunca bir süredir çalışma içerisinde olduğunu anlattı.

En iyi maliyetle en iyi transferlerin yapılması gerektiğini anlatan Cengiz, ekonomik durumdan bahsetti. Oyuncu satmadan transfer yapılamayacağını konuşan Cengiz, transferin teknik ekibe bağlı olduğunu anlattı. Fatih Terim ve ekip arkadaşlarının önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Cengiz, anlaşma olması halinde imzalayacağını kaydetti.

İstenilen Noktada Değiliz

Sezon başında üst üste terslikler yaşadıklarını söyleyen Cengiz, forvet transferi yapılamadığını konuştu. Taraftar eleştirilerine sonuna kadar katıldığını belirten Cengiz, yaptıkları planların tutmadığını söyledi. Gomis’in gönderilmesiyle ilgili de duyuruda bulunan Başkan, 140 milyon TL ücreti ödeyecek durumda olmadıklarını vurguladı. Şampiyon olmaktan başka hiçbir şeyin yeterli olmayacağını anlatan Başkan, altyapıda önemli başarılar kaydedildiğini anlattı.

Akademideki 100 oyuncunun her gün çalıştığını söyleyen Cengiz, TFF’ye iletilen 28 futbolcunun 8’inin altyapıdan olduğunu kaydetti. Ozan Kabak’ın kadroda olduğunu ve ilerleyen günlerde diğer futbolcuların da kadroya gireceğini değerlendirdi.