Fatih Terim'den TFF'ye Eleştiri Yağmuru

Fatih Terim'den TFF'ye Eleştiri Yağmuru

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Akhisarspor ile oynanan karşılaşma sonrasında TFF'yi; "Bizi pazar, derbiyi pazartesi oynattıklarına göre bir bildikleri vardır. Dünyanın neresinde derbinin pazartesi oynandığı görülmüş?" diyerek sert bir dille eleştirdi.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Galatasaray’ın Akhisarspor’u 1-0 yendiği maçın hemen ardından bir basın toplantısı düzenleyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştiri yağmuruna tuttu.

Son dakika golüyle iyi bir galibiyet aldıklarını belirten Fatih Terim, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin neden pazar günü oynanmadığını anlamadığını söyleyerek, “Dünyanın her tarafında derbiler pazar günü oynanır. Biz yolculuktan sonra pazar günü oynuyoruz. Herhalde bir bildikleri vardır. Dünyanın neresinde derbinin pazartesi oynandığı görülmüş?” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim, yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

“Gol gelmeyince kolay bir maçı zora soktuk. Tek eksiğimiz goldü. Atağın her türlüsünü denedik. Oyun kurgumuzda Belhanda-Emre ikisinin Mitroglou'ya yaklaşması vardı. İki bekimiz de bu plana dahil olunca iyi bir baskı kurduk. Gol buluruz dedik ama olmadı. Golü erken bulsak oyunun seyri değişirdi. Evimizde baskılı oynadığımız zamanlarda kilit gol oluyor. Gol gelmeyince bizde ufak ufak panik başlıyor. Atağın her türlüsünü denedik. Zor olanı yaptık. Şükür 95'te golü bulduk. Bazen bu son dakika golleri daha değerlidir. Galatasaray'a güzel bir armağanımız oldu. Hak ettik mi evet ettik. Oyuncularımı özgüvenleri için kutluyorum. Akhisar da iyi direnç yaptı. İyi savundular zaman zaman da bizi durdurdular.”

Fatih Terim Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin neden pazar günü oynanmadığını da sözlerine ekleyerek “Biz cuma sabahı saat 09.00-09.30'da eve gittik. Dünyanın her tarafında derbiler pazar günü oynanır. Biz yolculuktan sonra pazar oynuyoruz. Üç kulvarda yolumuza devam ediyoruz. Bundan şikayetçi değiliz ama bunu anlamış da değiliz. Hangi teraziye konduğunu bilmiyoruz. Bugün oynamak bize denk geldi. Uzun yoldan geliyoruz. Derbinin pazar oynanması daha mantıklı. Herhalde bir bildikleri vardır. Ben konuşmuyorum sadece herkes konuşuyor. Bütün kulüpler konuşuyor” dedi.