Euro 2020 grup elemeleri Türkiye'nin kalan maçları ve grup puan durumu

Euro 2020 grup elemeleri Türkiye'nin kalan maçları ve grup puan durumu

Dün akşam Türkiye ile Arnavutluk arasında oynanan karşılaşma sonrasında Türkiye gruptaki liderliğini sürdürmeyi başardı. Euro 2020 grup elemeleri Türkiye'nin kalan maçları ve grup puan durumu vatandaşlar tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. İşte Türkiye’nin kalan karşılaşmaları ve gruptaki sıralama…

Türkiye A Milli Takımımız dün akşam Anavutluk ile oynadığı maçta 90. Dakikada bulduğu gol ile galibiyeti elde etmeyi başardı. Aldığı bu galibiyet ile grubundaki liderliğini sürdürmeyi başaran Türkiye A Milli Takımımızın bundan sonra oynayacağı maçlar vatandaşlarımız tarafından araştırılmaya başlandı.

Türkiye gruptan nasıl çıkar?

Türkiye, 19 puanla zirvedeki yerini korudu ve bir sonraki maçta İzlanda ile berabere kalması halinde, son maçta Andorra’ya kaybetse bile ikinci olarak finallere gitmeyi garantileyecek. İzlanda’ya kaybedersek, Andorra karşısında kazanmamız halinde yine ikinci olarak EURO 2020 finallerinin yolunu tutmayı başaracağız.

H Grubu puan durumu

1- TÜRKİYE / 19 puan

2- Fransa / 19 puan

3- İzlanda / 15 puan

4- Anavutluk / 12 puan

5- Andorra / 3 puan

6- Moldova / 3 puan

Türkiye’nin Kalan Maçları

Türkiye’nin kalan maçları aşağıdaki şekilde;

  • 14 Ekim 2019: Fransa Türkiye
  • 14 Eylül 2019: Türkiye İzlanda
  • 17 Eylül 2019: Andorra Türkiye

Grubunu ilk iki sırada tamamlayan takımlar Avrupa Şampiyonası’na gitme hakkını elde edecekler. Türkiye oynadığı maçlar sonrasında H Grubunda ilk sırada yer almayı başardı. Eleme aşamasında Fransa ile oynanacak olan maçtan galip gelinmesi halinde Avrupa Şampiyonası’na gitmemiz garanti altına giriyor. Bakalım 14 Ekim’de oynanacak olan maçın sonucu nasıl olacak…

Türkiye’nin Anavutluk’u 1-0’lık skor ile yenmesi ardından bir haber de İzlanda’dan geldi. Deplasmanda İzlanda ile karşılaşan Fransa’da 1-0’lık skor ile sahadan galip çıkmayı başardı.

Bu galibiyetler sonrasında Euro 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubundaki puan durumu aşağıdaki gibi şekillendi.