EURO 2020 açılış maçı İtalya-Türkiye maçı korona virüsünden etkilenecek mi?

EURO 2020 açılış maçı İtalya-Türkiye maçı korona virüsünden etkilenecek mi?

EURO 2020 gruplarındaki rakiplerimizden İtalya’da Korona virüsü tehdidi devam ediyor. EURO 2020’nin açılış maçı olan İtalya – Türkiye maçının korona virüsünden dolayı ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyor.

EURO 2020’de Türkiye ile İtalya aynı grupta mücadele edecek. Ancak İtalya’daki Korona virüsü tehdidinden dolayı ülkede pek çok organizasyon ertelendi. İtalya Gençlik ve Spor Politikalarından sorumlu meclis üyesi Daniele Frongia, İtalya’daki spor organizasyonları ve EURO 2020 grup maçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Avrupa’da Korona virüsünden en fazla etkilenen ülke olan İtalya’da, ölü sayısının artmasıyla birlikte pek çok spor müsabakası iptal edildi. Daniele Frongia korona virüsüyle ilgili gelen bir soruya ‘UEFA Başkanı’nın da dediği gibi sakince ilerlemeye devam ediyoruz. Bu noktada iyimser olmamız gerekiyor. Kötü bir şey düşünmüyoruz” şekilde yanıt verdi.

Etkinlikler Devam Edecek

Korona virüsünün dünya genelinde görülmesiyle birlikte UEFA maçlarının ne olacağı büyük merak konusu olmuştu. İtalya Spor Bakanı Frongia “hazırlıklarımız devam ediyor. İlerlemeye devam ediyoruz. Bugünle beraber 100 günden az kaldı şampiyonaya. Açılış maçı yaklaştıkça başka etkinliklerimiz de olacak. 11 Haziran günü halk konseriyle bu önemli etkinliğe başlangıcımızı yapacağız” dedi ve etkinliklerin devam edeceğini belirtti.