Çağlar Söyüncü İlk Maçında Övgüleri Topladı!

Çağlar Söyüncü İlk Maçında Övgüleri Topladı!

Leicester City ve Wolverhampton arasında golsüz eşitlikle tamamlanan müsabaka sonrası konuşan Leicester City menajeri Brendan Rodgers Çağlar Söyüncü hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti. Rodgers, Söyüncü hakkında ''Çağlar durumla iyi başa çıktı.'' değerlendirmesinde bulundu.

İngiltere Premier Lig’de ilk hafta Leicester City, Wolverhampton ile kendi evinde karşı karşıya geldi. Golsüz eşitlikle tamamlanan müsabaka sonrasında Leicester City menajeri Brendan Rodgers, Çağlar Söyüncü hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti.

Müsabakada 90 dakika boyunca forma giyen Çağlar Söyüncü beğeni toplamayı başardı. Müsabaka sonrasında milli futbolcu hakkında konuşan Rodgers, Harry Maguire’nin yerini dolduran bir oyuncu için işlerin kolay olmayacağını ancak Çağlar’ın bu durumla çok iyi başa çıktığını belirtti.

‘’Geçtiğimiz Yıl Talihsizdi’’

Geçtiğimiz yıl Söyüncü’nün çok fazla forma şansı bulamadığını hatırlatan Rodgers ‘’Geçtiğimiz yıl talihsizdi. Premier Lig farklı bir yapı ve adapte olmaya çalışıyordu’’ diye konuştu.

‘’Öğrenmeye Açık Bir Oyuncu’’

Söyüncü’nün kendini geliştirebilmek adına büyük bir mücadele verdiğinin altını çizen Rodgers, geçtiğimiz yıl kupa müsabakalarında oynadığını hatırlattı. Menajer Rodgers, milli futbolcunun ilk geldiği sırada oyuncunun İngilizce konuşamadığına değinerek ‘’uyum çok önemli’’ değerlendirmesinde bulundu.