Beşiktaş’ın eski yıldızı Bobo, bilinmeyenleri anlattı

Beşiktaş’ın eski yıldızı Bobo, bilinmeyenleri anlattı

Bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan Beşiktaş’ın eski yıldızı Bobo, Türkiye’deki anılarını anlattı. Bobo, Türkiye’de geçen yılları ile ilgili ESPN Brezilya’ya konuştu.

Süper Lig’de Kayserispor, Alanyaspor gibi takımlarda oynayan ancak adını Beşiktaş’ta duyuran ve Beşiktaş’ın unutulmaz futbolcuları arasına giren Bobo, Türkiye’de geçen anılarını ESPN Brezilya’ya anlattı. Deivson Rogério da Silva ya da bilinen adı ile Bobo’dan bir de Fenerbahçe itirafı geldi.

‘’Türkiye’de çok özel anlar yaşadım’’

Beşiktaş’a başlamanın zor olduğunu ifade eden Bobo, Türkiye’de bazen zorlandığını ancak Türkiye’de çok özel anlar yaşadığını belirtti. Farklı bir dil ve kış aylarının soğukluğundan bahseden eski yıldız, alışma süresinin zaman aldığını daha sonra Türkiye’ye çok alıştığını söyledi.

35 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Bobo, Beşiktaş’ta geçen günlerini unutamadığını vurgulayarak ‘’Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligi maçlarında oynadım. Şampiyonluk yaşadım. Benim için çok iyi bir dönemdi’’ dedi. Bobo, derbilerde özellikle de Fenerbahçe’ye karşı attığı golleri unutamadığını dile getirdi.

Avrupa’daki Kulüpler İstedi

İstanbul’da oynanan 2-1’lik Liverpool maçının ardından Avrupa’da yer alan birçok önemli kulübün Beşiktaş’ı aradığını fakat Başkan’ın göndermek istemediğini söyleyen Bobo, Beşiktaş’ta uzun süre kalmanın kendisi için çok iyi olduğunu ifade etti.