Başakşehir Okan Buruk ile anlaştı, 3 futbolcu içinde kararını verdi

Başakşehir Okan Buruk ile anlaştı, 3 futbolcu içinde kararını verdi

Medipol Başakşehir, teknik direktör Abdullah Avcı ile yollarını ayırdıktan sonra prensipte anlaştığı Okan Buruk ile 2 yıllık bir sözleşme imzaladı. Kulüp aynı zamanda takımda sözleşmesi sona eren 3 futbolcu hakkında da kararını verdi.

Spor Toto süper Ligini ikinci sırada tamamlayarak kapatan Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen bir törenle yeni teknik direktörü Okan Buruk ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Törene katılan Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ imzaların gerçekleşmesinin ardından yaptığı konuşmada Okan Buruk ile şampiyonluk hasretlerine son vermek istediklerini söyleyerek, " 6. yılımızı tamamladığımız kulüpte değişenler de var değişmeyenler de var. Değişmeyen şey istikrarımız. Bugün en büyük değişikliğimiz Okan Buruk. İnanıyorum ki; kendisi buraya büyük bir inançla geliyor. 6 yıldır kendisi hocalık yapıyor ve yukarı çıkan bir grafiği var. Başakşehir de son 5 sezondur hedefi zorlayan, çıtayı yukarı çıkaran, son anda ikincilikle bitirdiği 3 yılı var. Okan hocanın da işi kolay değil ama ona inanıyor ve güveniyoruz. Bu aileye 5 yıldır hasret duyduğu şampiyonluğu getirecektir. Kendisine Başakşehir ailesine hoş geldin diyorum. Kendisine inanıyorum ve güveniyorum" diye konuştu.

Başkanı Gümüşdağ, kadroda bulunan isimlerden kimseyi satmayı düşünmediklerini belirterek sadece sözleşmeleri biten Adebayor, Bajic ve Serdar Taşçı ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Medipol Başakşehir'in yeni teknik direktörü Okan Buruk ise imza töreninin hemen ardından yaptığı açıklamada, kulübün küçülmek gibi düşüncesinin olmadığını söyleyerek hedefleri arasında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak ve Süper Lig’de şampiyonluk için mücadele vermek olduğunu dile getirdi. Buruk konuşmasında, “Başakşehir’in hedefi bundan önceki senelerde nasılsa bu sene de aynı şekilde devam edecek. Elimizdeki oyuncuları kadromuzda tutacağız. Başkanımızın kararı ve benim isteğim bu yönde. Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacak bir takımız. Küçülme gibi bir düşüncemiz hiçbir şekilde yok.” ifadelerine yer verdi.