Abel Hernandez kimdir? Yıldız futbolcunun mevkisi ne? Abel Hernandez'in kariyeri ve başarıları

Abel Hernandez kimdir? Yıldız futbolcunun mevkisi ne? Abel Hernandez'in kariyeri ve başarıları

Abel Hernandez’in son dönem içerisinde Türkiye transfer gündeminde yer alması üzerine taraftarlar kim olduğunu araştırmaya başladılar. Peki Abel Hernandez Kimdir? Bu yazımızda Abel Hernandez’in kariyeri ve hayatı hakkındaki ayrıntılara yer vereceğiz…

Abel Henandez Kimdir?

Sosyal medya ve intenet ortamlarında en çok konuşulan isimlerden olan Abel Henandez’in hangi takıma gideceği merak ediliyor.

Abel Henandez Biyografisi

Abel Henandez futbol hayatına 200 senesinde Penarol isimli takımda başladı. Burada 1 sezon boyunca top koşturan oyuncu sonrasında Central Espanol takımına transfer oldu ve 5 sene boyunca top oynamaya devam etti. Genç takımlarda görev yapan yetenekli oyuncu 2006-2007 sezonunda as takıma çıktı ve 2 sezon boyunca as takımda oynadı. Çıktığı 30 tane maçta 9 gol attı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2008 senesinde kariyerine başladığı Penarol’e geri döndü ve burada 8 maça çıkarak 3 gol kaydetti. Başarılı performansı sonrasında yetenekli oyuncuya İtalya yolları gözüktü ve Palermo takımı ile anlaştı. Burada dilekolay 111 maça çıkan topçu, 31 tane gol attı. 5 sezon boyunca formasını terlettiği takımı için başarılı bir performans sergiledi ve takımın unutulmazları arasına ismini yazdırdı.

Henandez, 2014-2015 sezonunda ise İngiltere’ye gitti. Burada Hull City takımında forma giydi. 12 milyon Euro transferi gerçekleşen başarılı futbolcunun ilk sezonunda 26 maç içinde 4 gol atması, parasına değdiğini gösterdi. Sezon içinde oldukça iyi bir performans gösterdi ve sonraki sezonda da takımda kaldı.

Milli Takım Kariyeri

Abel Henandez, Uruguay milli formasını 2008 senesinde u-20 olarak giydiği 11 maçta 9 tane kol attı. Sonrasında 2010 senesinde Uruguay Milli Takımı’na davet aldı ve 22 tane maça çıktı. Çıktığı maçlarda 9 gol atmayı başardı. Milli takım ile birlikte 1 kere Copa America kazanmayı başardı.