A Milli Takım İzlanda ve  Andorra maçları aday kadrosu açıklandı

A Milli Takım İzlanda ve Andorra maçları aday kadrosu açıklandı

A milli takımımızın EURO 2020 elemeleri H Grubu’nda İzlanda ve Andorra ile yapacağı maçların aday kadrosu belli oldu. Ay-Yıldızlı takımın aday kadrosu saat 20.20’de Türkiye Futbol Federasyonu’nun( TFF) resmi sitesinden duyuruldu.

EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda 19 puanla lider durumda bulunan A Milli Takımımızın İzlanda ve Andorra maçlarının aday kadrosu açıklandı. Ay-Yıldızlı takımımız 14 Kasım’da İzlanda, 17 Kasım’da da Andorra ile karşı karşıya gelecek. Bu kritik maçlar öncesinde Teknik Direktör Şenol Güneş, TFF ile aynı anda, 2020’yi çağrıştırması nedeniyle aday kadroyu saat 20.20’de açıkladı.

İşte kritik maçların kadrosunda yer alan futbolcular:

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“A Milli Takım’a davet edilen futbolcular, kulüp takımlarıyla hafta sonunda oynayacakları maçların bitiminin ardından, mümkün olan en kısa sürede Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde toplanacak. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, 11 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’te bu tesisteki Orhan Saka Konferans Salonu’ndaki bir basın toplantısı düzenleyecek. Ay-Yıldızlılar, kampın ilk antrenmanını da aynı gün Riva’da gerçekleştirecek.

İzlanda Ali Sami Yen’e gelecek

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve aday kadrodan bir futbolcu, 13 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde basın toplantısı düzenleyecek. Ay-Yıldızlılar, İzlanda maçının son hazırlığını da 19.30’da bu statta yapacak. Türkiye-İzlanda karşılaşması 14 Kasım Perşembe günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde oynanacak maç saat 20.00’de başlayacak ve TRT 1’den canlı yayınlanacak.

A Milli Takım, Andorra ile deplasmanda karşılaşacak. Milliler, oynanacak maç için 15 Kasım Cuma günü İstanbul’dan Barcelona’ya seyahat edecek, ardından da Andorra’ya geçecek. A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, bir futbolcusuyla birlikte 16 Kasım Cumartesi günü saat 19.30’da (TSİ 21.30) maçın oynanacağı Estadi Nacional (Ulusal Stadyum)’da bir basın toplantısı düzenleyecek. Maç öncesi son hazırlıklar 20.00’de (TSİ 22.00) bu stadyumda yapılacak.

17 Kasım Pazar günü saat 20.45’te (TSİ 22.45) Andorra-Türkiye arasında oynanacak müsabaka, TRT 1’den naklen yayınlanacak. A Milli Takım kafilesi, Andorra maçından sonra kara yoluyla Andorra’dan Barcelona’ya geçerek, buradan da Türk Hava Yolları’na ait uçakla İstanbul’a dönecek.