35 Yaşındaki Dünya Yıldızından Takımına Çeyrek Final Hediyesi

35 Yaşındaki Dünya Yıldızından Takımına Çeyrek Final Hediyesi

35 yaşında olmasına rağmen tecrübeleriyle ve performansıyla takıma çok önemli katkılarda bulunan Zlatan Ibrahimovic, İngiltere Federasyon Kupası kapsamında oynanan karşılaşmalarda takımına çeyrek finali hediye etmeyi bildi;

İngiltere Federasyon Kupası’nın son şampiyonu olan Manchester United’de mücadele ortaya koyan ve 35 yaşında olmasına rağmen takımın en etkili oyuncuları arasında yer alan Zlatan Ibrahimovic, yine kalitesini konuşturdu. Blackbun Rovers ile oynanan karşılaşmada çok başarılı bir mücadele sergileyerek takımına üstünlük getiren golü atan dünya yıldızı, hem stattaki hem de ekranları başındaki milyonlarca taraftarını ayağa kaldırdı. Deplasmanda Blackbun Rovers ile karşı karşıya gelen Manchester United ekibi, ilk yarıda çok başarılı bir performans sergilemesine rağmen ev sahibi ekibin attığı gole tek golle karşılık vererek ilk yarıda 1-1 berabere ayrıldı.

UEFA Avrupa Ligi kapsamında Saint-Etienne karşılaşmasında da karşılaşmada çok başarılı bir performans sergileyerek bütün dikkatleri üzerine toplayan Zlatan Ibrahimovic, karşılaşmada takımına 3 gollük katkıda bulunarak hat-trick yapmayı başardı. Takımda forma giydiği karşılaşmalarda çok büyük bir mücadele ortaya koyarak galibiyet alınmasında çok büyük bir rol oynayan ve milyonlarca taraftarının alkışını almayı başaran dünya yıldızı isim, özellikle de UEFA Avrupa Ligi ve İngiltere Federasyon Kupası kapsamında oynanan karşılaşmalarda sergilediği performansıyla adeta hayranlarının ve taraftarlarının gözlerini doldurdu.

Zlatan Ibrahimovic Şampiyonluğu da Getirebilir

Karşılaşmalarda sergilediği performansıyla takımına çok ciddi katkılar sağlayan dünya yıldızı ismin, bu yıl takımını İngiltere Federasyon Kupası’na yaklaştıracağı belirtiliyor. Yıllarca dünya yıldızı unvanını taşıyan ve Barcelona gibi takımlarda forma giyerek tecrübesini göstermeyi bilen Zlatan Ibrahimovic, Manchester United’de forma giydiği karşılaşmalarda da gözleri doldurmaya devam ediyor. 35 yaşındaki dünya yıldızı, futbol anlamında o kadar başarılı bir istatistiğe sahip ki neredeyse binlerce futbol yıldızı olma adayı olanlar bu başarılı ismi önek almaya devam ediyor. Oyun stiliyle takımına uyum sağlamayı bilen ve attığı klas goller ile gündemlere bomba gibi oturmayı bilen Zlatan Ibrahimovic’in 20 kez rakip takım kalesine gol atmayı başararak başarılı isim Rooney’i geride bıraktığı belirtiliyor.