Ana Sayfa SPOR Souza’nın Gidişi Fenerbahçe’ye Yeni Kan Getirecek

Souza’nın Gidişi Fenerbahçe’ye Yeni Kan Getirecek

Fenerbahçe, Finansal Fair Play çerçevesinde Josef De Souza'ya veda ediyor. Başarılı futbolcunun transfer edilebilmesi için Crystal Palace ile anlaşma tamamlanmış durumda.

13
0

Fenerbahçe, Finansal Fair Play çerçevesinde Josef De Souza’ya veda ediyor. Başarılı futbolcunun transfer edilebilmesi için Crystal Palace ile anlaşma tamamlanmış durumda.

Bu sene sezona başlarken ekonomik sıkıntılarını da büyük ölçüde masaya yatıran ve nakit sıkıntısı yaşadığını her fırsatta dile getirerek taraftarlar ile arasındaki şeffaflığı ön plana çıkaran Fenerbahçe yönetimi, takımı yeni sezona hazırlamak konusunda güçlü kozlar oynamaya devam ediyor. Transfer için çıkar yol arayan takımın Josef de Souza’yı satmak suretiyle finansal kaynak yaratma niyetinde olduğu gündeme geldi. Takımın yıldız isimlerinden olan Brezilyalı Souza’nın transfer edilmesi için Crystal Palace ile temas kurularak gerekli anlaşma sağlandı ancak Souza’nın imza için sorununun çalışma izni olduğu yönünde bilgiler paylaşıldı.

FİNANSAN FAİRPLAY YÜZÜNDEN

Bu sene Şampiyonlar Ligi’nde sahaya çıkacak olan Fenerbahçe’nin Finansal Fair Play kuralları sebebiyle satmaya karar verdiği ve kaynak oluşturmak için satışa çıkardığı Josef De Souza için Crystal Palace ile temasa geçti. Son dönemde transfer yönünden talep gören tek oyuncunun Souza olması nedeniyle de Philip Cocu’dan müsade isteyen Damien Comolli, Souza transferi sonrasında gelecek olan finansal kaynakla forvet ve stoper oyuncu almak istediği öğrenildi. Comolli’nin bu anlamda onay aldıktan sonra Crystal Palace ile başlattığı görüşmeler kısa sürede olumlu sonuçlandı ve oyuncu için 15 milyon Euro civarında bir fiyatta anlalşıldığı bilgisi paylaşıldı. Ancak oyuncunun Premier Lig’e gidebilmesi için gerekli olan bir takım şartları sağlaması gerekiyor ve şimdilik bu konular bir nebze flu görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here