Türkiye'nin En Borçlu İlçe Belediyesi Bozdoğan Belediyesi! Yeni Başkan Mali Durumu Açıkladı 78 Milyon Borç!

Türkiye'nin En Borçlu İlçe Belediyesi Bozdoğan Belediyesi! Yeni Başkan Mali Durumu Açıkladı 78 Milyon Borç!

Yakın bir tarihte Türkiye yerel seçimleri atlattı. 31 Mart’ta yapılan yerel seçimler sonrasında Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 15 senedir üst üste seçilen CHP’li belediyeyi alt ederek belediyeyi devralan AK Partili Ufuk Altıntaş kritik açıklamalarda bulundu. Ufuk Altıntaş’ın anlattıklarına göre Türkiye’nin En Çok Borçlanan İlçe Belediyesinin 78 Milyon TL Borcu Var! Eski belediye hakkında sert konuşan Ufuk Altıntaş’ın açıklamaları yazımızda.

Türkiye’nin En Çok Borçlanan İlçe Belediyesinin 78 Milyon TL Borcu Var!

Ufuk Altıntaş 31 Mart yerel seçimlerinde Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde seçimi kazandı ve ilçe belediyesinin mazbatalarını alarak görevini icra etmeye başladı.

34.000 nüfuslu Bozdoğan ilçesinin 78.000.000 TL borcu olduğunu gören Ufuk Altıntaş şaşkınlığını gizleyemedi. Yeni Belediye Başkanı halkın da bu durumdan haberdar olması için hemen ilçe meydanlarına ve belediye binasına mali durumları açıklayan evraklar astırdı.

2019 senesinde seçime dönemine girilmesi sonrasında Bozdoğan Belediye’sinin Ocak, Şubat ve Mart aylarında 10.000.000 TL tutarında bir harcama yaptığı görüldüğünü ifade eden Altıntaş, yalnızca çatı yapan bir demirciye 2.300.000 TL tutarında borç yapıldığını söyledi. Kendilerinin bir anlam veremedikleri bu işi çözmesi için acil olarak bir müfettiş çağırdıklarını belirtti.

Bugün ki şartlar altında 2-3 milyon TL ile parke taşı üretim tesisinin kurulabildiğini ancak Parke taşı alımı için 10 milyon TL harcama yapıldığını, kendilerinin buna anlam veremediklerini söyleyen Altıntaş, belediyenin en önemli gelir kaynağı olan su fabrikasının bile geçen sene 3 milyon TL zarar ettiğini ifade etti.

Seçimi Kazandık Fakat Sevinemedik

Yaklaşık olarak 1 haftadır mazbatanın ellerinde olduğunu, seçimleri kazandıklarını ancak sevinmeye imkan olmadığını söyleyen Altıntaş, 2004 senesinde bu belediyenin CHP’li başkan tarafından 850 milyar ile teslim alındığını ancak kendilerinin belediyeyi bu duruma getirebilmek için büyük bir başarı gösterdiklerini 78.000.000 TL borç yaptıklarını söyledi.

Belediye’nin toparlanmasının çok zor olduğunu ancak ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını, belediyenin aydınlık günlere ulaşabilmesi için çok çabalayacaklarını söyledi.

Ufuk Altıntaş tabloyu görür görmez yasal yollara başvurduklarını ve müfettiş çağırttıklarını söyledi. Adaletin kör olmadığını ifade ederek, bunu yapanların öyle ya da böyle cezalarını alacaklarını belirtti ve sözlerini sonlandırdı.