Seçim sonrası kulislerde yeni parti iddiaları tekrar konuşulmaya başladı!

Seçim sonrası kulislerde yeni parti iddiaları tekrar konuşulmaya başladı!

Türkiye tarihi İstanbul seçimlerini geride bıraktı. Bu seçimlerden sonra bazı isimlerden yeni parti kurulacağına dair sinyaller geldi. Yeni parti konusunda Abdullah Gül ve Ali Babacan isimleri konuşuluyor. İşte yeni parti ile alakalı detaylar…

Önemli bir seçim atmosferini geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir partinin kurulacağı gündemi oldukça meşgul etmektedir. Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de gündeme gelen yeni parti kurulacak iddiaları sonrası herkes merak etmeye başladı. Bu iddialar gün geçtikçe artmaya başladı.

Ak Parti 25 senedir yönettiği İstanbul’u kaybetti. Seçimden sonra kulislerde yeni bir partinin kurulacağına dair iddialar güçlendi.

Gazeteci Fehmi Koru, yazdığı köşe yazısında bu iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Özellikle Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e olan yakınlığı ile tanınan Fehmi Koru, Gül’ün de içerisinde bulunduğu yeni bir oluşumun ortaya çıkacağını yazdı. Koru’nun açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

"Beklentiler istikametinde hareket edecekler. Netice itibari ile bu insanlar seçimden şu çıkarsa bunu yaparız gibi değerlendirme yapmıyorlar. Belli bir ilkeler etrafında buluşmaya çaba gösteriyorlar. Sadece geçmişte AK Parti içinde siyaset yapmış insanlar değil, sadece belli kesimin olacağı değil geniş çerçevesi var. Belirli bir takvim yok. Bundan sonraki dönem daha çok adlarını duyulacak gibi gözüküyor. Abdullah Gül'ün de içinde olduğu bir oluşum söz konusu olacak."

Gazeteci Deniz Zeyrek ise konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Abdullah Gül, Ali Babacan'ı destekliyor. Ali Babacan liderliğinde bir parti kurulacak. Gül biraz daha Onursal Genel Başkan konumunda olacak. Ali Babacan'a da, Sayın Cumhurbaşkanı'na yeni parti kuracklarını söyleme görevi verilmiş. İstanbul seçimleri nedeniyle boşalan Ankara'da hareketli olan olay Ali Babacan'ın parti kurmasıydı. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'na ise mesafe koydu."