Nöbetçi bakan uygulaması nedir? Mecliste nöbetçi bakan dönemi

Nöbetçi bakan uygulaması nedir? Mecliste nöbetçi bakan dönemi

Meclis'te yeni bir uygulamaya geçiliyor. Artık Meclis'te Nöbetçi Bakan uygulaması yer alacak. Uygulamanın ne olduğu merak ediliyor. Meclis'te nöbetçi bakan dönemine ne zaman geçilecek? Nöbetçi Bakan için bakan odası da tahsis edilecek.

Meclis’te yeni bir gelişme yaşandı. Gelecek hafta Meclis’te yepyeni bir uygulama hayata geçecek. Nöbetçi Bakan uygulaması bakanlar tarafından merak ediliyor. Artık Meclis’te Nöbetçi Bakan mesaisi başlayacak.

Gelecek hafta başlaması planlanan bu uygulama için ayrıca bakan odası da tahsis edilecek. Emine Kaplan’ın açıklamalarına göre TBMM Genel Kurulu’nun çalıştığı günler her gün bir bakan nöbetçi olarak Meclis’te mesaiye kalacak.

Nöbetçi Bakanlar Meclis’te mesai yaparken Bakan Odasında bulunacak. Kendisi ile görüşmeye gelen Milletvekilleri ile gün içinde bir araya gelen bakanlar için oda tahsis edilecek.

Bu uygulama ile birlikte Milletvekilleri gelen talepleri, seçim bölgesinde yer alan yatırım ve hizmetlerle ilgili sıkıntıları ve bu sıkıntılarla ilgili önerileri Bakanlardan birebir görüşerek öğrenebilecek. Nöbetçi Bakan uygulaması gelecek hafta başlayacak.