Murat Boz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu

Murat Boz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu

Yenilenen İstanbul seçimleri öncesi partiler hazine yardımı alamamıştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu bir bağış kampanyası başlatmış ve kampanyaya kısa süre yarım milyonu aşkın destek gelmişti. Kampanyanın en büyük destekçilerinden biri olan Murat Boz, ilk defa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi. Murat Boz ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu buluşması...

Yenilenen İstanbul seçimleri öncesi partiler hazine yardımı alamamıştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu bir bağış kampanyası başlatmış ve kampanyaya kısa süre yarım milyonu aşkın destek gelmişti. Kampanyanın en büyük destekçilerinden biri olan Murat Boz, ilk defa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

Murat Boz'dan Kampanyaya Büyük Destek

Yenilenen İstanbul seçimleri önce hazineden partilere yarım yapılmayacağını duyurulmuştu. Bunun ardından CHP genel merkezi Ekrem İmamoğlu adına bağış kampanyası düzenlemiş bu kampanyaya da en büyük desteklerden biri Murat Boz'dan gelmişti.

Murat Boz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu

CHP İdari ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erol Bektaş açılan kampanyaya ilişkin şu sözleri aktarmıştı: "Seçimlerin haksız bir sebep ile iptal edilmesinin ardından hazine yardımı alamadan yolumuza devam etmemiz gerekiyor. 9 Mayıs itibari ile başlayan kampanyamıza ülkemizin birçok yanından ve hatta yurtdışından bile destek almaktayız. Deteklerin çoğu genç ve işsizlerden gelmiyor. Dekontlarda gördüğümüz açıklamaların üzerine, vatandaşlarımızın haksızlığa yönelik içini açıkça döktüğü bir plartform halini almış durumda."

İmamoğlu ve Murat Boz Buluşması

Ekrem İmamoğlu kampanyasına 523 bin 119 kişi bağış yapmıştı. Bunların arasından öne çıkan isimlerden yaptığı bağış ile Murat Boz'da yer alıyordu. Boz, yaptığı yüksek miktardaki bağış ile gündeme gelmişti. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilk kez bugün Karadeniz Ereğli'inde bir araya gelen Murat Boz, kampanyaya 100 bin TL bağışta bulunmuştu.