Kılıçdaroğlu'ndan Ahmet Davutoğlu'na övgü ve alkış! Davutoğlu konuşmasını, Kılıçdaroğlu alkışladı

Kılıçdaroğlu'ndan Ahmet Davutoğlu'na övgü ve alkış! Davutoğlu konuşmasını, Kılıçdaroğlu alkışladı

Avrasya Sanayi ve İş Adamları Derneği'nin düzenlediği toplantıya siyaset dünyasından pek çok isim katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Davutoğlu'nun konuşma sonrasında birbirlerini alkışlamaları ses getirdi. İşte toplantıya dair tüm detaylar.

Aralık ayı içerisinde yeni parti kuracağını açıklayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Avrasya Sanayi ve İş Adamları Deneği Genel Kuruluna katıldı. İki isim de açıklamaları sonrasında birbirini alkışladı.

Siyaset dünyasından pek çok ismin de katıldığı Avrasya Sanayi ve İş Adamları Deneği (ASİAD) toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gibi ülkemiz siyasetinin tanınan isimleri toplantıya katıldı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu’na övgü dolu sözlerle bahsetti.

Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını zaman zaman alkışladı. Kılıçdaroğlu da Davutoğlu'nu hükümeti eleştirdiği sözlerini alkışladı.

Hayatımda duyduğum en güzel cümlelerden bir tanesi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Sayın Davutoğlu, Başbakanlık yaptığı dönemde siyasi etik kanununu Meclis'e getireceğini ifade etmişti. Hayatımda duyduğum en güzel cümlelerden bir tanesidir. Siyasi ahlak. Her mesleğin kuralı var. Avukatlığın, doktorluğun her şeyin kuralı var. Siyasetçiliğin kuralı ne? Bol bol yalan söylemek. Evet. Ülkeye temiz siyaset gerekmiyor mu?" ifadelerini kullanması sonrasında salondan büyük alkış aldı.

Kılıcdaroğlu Davutoğlu’nun konuşmasını alkışladı

Davutoğlu’nun hükümeti eleştirdiği konuşması Kılıçdaroğlu tarafından alkışla desteklendi.